Borat maakt geen vrienden
Met Borat haalde Sacha Baron Cohen de woede van een hele natie op de hals. Zijn nieuwe typetje in The Dictator is een knipoog naar de gevallen dictator Khadaffi.
Borat: je vindt hem geweldig of je haat hem. Zeker is dat acteur Sacha Baron Cohen zich met het typetje een hoop woede op de hals heeft gehaald. De president van Kazachstan, het land waaruit Borat komt, is diep beledigd door de manier waarop de acteur het land neerzet in de film. De komiek kreeg echter steun vanuit onverwachte hoek: de dochter van de Kazachstaanse president nam het voor hem op. Ze zei dat de film het land een stuk minder schaadt dan de pers schrijft en dat Kazachstan niet bang moet zijn voor humor.
Nietsvermoedende burgers
Borat is een tv-journalist uit Kazachstan die naar Amerika afreist om daar inspiratie op te doen zodat hij van Kazachstan een bloeiende natie kan maken. Op Borat na is vrijwel geen enkel personage in de film gespeeld. De meeste scènes zijn dan ook niet van tevoren geschreven. Borat die naaktfoto’s laat zien tijdens een deftige etiquettecursus, Borat die zich bezat met een groepje Amerikaanse studenten, Borat die meedoet in een rodeoshow: allemaal echt gebeurde scènes met nietsvermoedende burgers.
Absurd typetje
Dat die nietsvermoedende burgers zich achteraf behoorlijk lullig voelden en de acteur massaal aanklaagden, is dan ook niet zo gek. Geen een van de aanklagers heeft echter een zaak gewonnen. Het heeft Sacha er ook niet van weerhouden weer een absurd typetje het leven in te roepen. Na Borat speelde hij de Duitse, flamboyante homoseksuele Brüno. Zijn volgende personage staat in de startblokken.
Vette knipoog
In The Dictator speelt Sacha General Aladeen een dictator die er alles aan doet om democratie in zijn land tegen te houden. Het karakter is een knipoog naar de gevallen dictator Khadaffi – inclusief een leger van vrouwelijke schones en een onenightstand met actrice Megan Fox. De premièredatum van The Dictator staat in Nederland gepland voor 17 mei 2012.
In het kort
- Titel:Borat: Cultural learnings of America for make benefit glorious nation of Kazakhstan
- Zender:RTL 5
- Datum:10 februari 2012
- Uitzendtijd:20:30 - 22:10 uur
- Genre:Comedy
- Jaar van premiere:2006
- Regisseur:Larry Charles
- Acteurs:Sacha Baron Cohen, Ken Davitian, Pamela Anderson
![]() |
20:30 | - | Eagle Eye | |
![]() |
22:55 | - | Disturbia | |
![]() |
20:30 | - | Don't say a word | |
![]() |
19:00 | - | RTL Voetbal: Jupiler Play-Offs | |
![]() |
20:20 | - | Bloedverwanten | |
![]() |
19:30 | - | DWDD University presenteert: De... |













