Matt Damon op zoek naar zichzelf

Matt Damon op zoek naar zichzelf

Een man spoelt aan op een strand met twee kogels in zijn rug en de toegangscode voor een Zwitserse bankrekening in zijn heup. Lastig is dat hij zelf niet weet wie hij is.

Bijna elke grote Hollywoodster heeft tegenwoordig wel een personage dat in meerdere films terugkomt. Zo heeft Tobey Maguire de Spiderman-reeks, kroop Ben Affleck meerdere malen in de huid van speciaal agent Jack Ryan en is er een hele rits topacteurs die aan meerdere Ocean-films (11, 12 en 13) meededen.

Jason Bourne
Ook Matt Damon heeft zijn eigen personage: Jason Bourne. In 2000 dook hij voor het eerst op in The Bourne Identity. In 2004 was hij te zien in de sequel The Bourne Supremacy en in 2007 verscheen het derde deel, The Bourne Ultimatum.

Adembenemend
Donderdag is op RTL 7 het eerste deel te zien, waarin Jason aanspoelt op een strand met twee kogels in de rug, een Zwitserse bankrekening in zijn heup en geheugenverlies. Als hij op zoek gaat naar antwoorden over zijn identiteit, komt hij al snel in een reeks adembenemende actiescènes terecht. Gelukkig krijgt hij hulp van de mooie Marie Helena (Franka Potente).

Bekijk de trailer van The Bourne identity

In het kort

  • Titel:The Bourne identity
  • Zender:RTL 7
  • Datum: 9 februari 2012
  • Uitzendtijd:20:30 - 22:45 uur
  • Genre:Film
  • Jaar van premiere:2002
  • Regisseur:Doug Liman
  • Bijzonderheden:HD 1080i
  • Acteurs:Matt Damon, Chris Cooper, Franka Potente
  • Afgeraden voor kinderen jonger dan 12 jaar Geweld