Café De Liefde
Ook deze zomer onderzoekt de VPRO de stand van het Nederlandse liefdesleven in een nieuwe serie van Café de Liefde. Hoe is het anno 2009 met de liefde gesteld in onze samenleving waar alles lijkt te kunnen en uiteenlopende culturen met zeer verschillende opvattingen over de liefde naast elkaar leven?
Een team reporters onder leiding van Bram van Splunteren richt zich op de verschillende ideeën over, gebruiken in en taboes op het liefdesgebied in ons land.
Aflevering 4: ingewikkelde liefde
De vierde uitzending van het televisieprogramma Café de Liefde gaat over ingewikkelde en zelfs onmogelijke liefdes: van Marokkaanse jongeren die er geheime relaties op na houden tot ‘schaduwweduwen’, vrouwen die er niet mogen zijn op de begrafenis van hun geliefde, omdat ze zijn geheime minnares zijn.
Je denkt dat het je nooit gaat overkomen, maar het kan iedereen gebeuren: Clara Voigt werd verliefd op een getrouwde man en had jarenlang een geheime verhouding. Ze vertelt in Café de Liefde openhartig over het verlangen, de passie, maar ook over de pijn en de eenzaamheid. Ze realiseerde zich dat hij nooit bij zijn vrouw weg zou gaan, en zette er uiteindelijk een punt achter. Ze schreef er een boek over: Ik hou van uw man.
Halfbroer en –zus Karin en Laurens werden op slag verliefd op elkaar toen ze elkaar rond hun 20e voor het eerst zagen. Wat voor anderen vaak ‘raar’ of ‘vies’ is, is voor hen echte liefde. Er is zelfs een wetenschappelijke term voor: Genetic Sexual Attraction. Het komt vaker voor: familieleden die niet met elkaar zijn opgegroeid, kunnen op latere leeftijd verliefd op elkaar worden.
Verder een reportage over wat een slopende ziekte doet met de liefde. Trees en Jaap zijn 45 jaar gelukkig getrouwd, maar bij Jaap werd een paar jaar geleden Alzheimer vastgesteld. Langzaam gaat hij achteruit, maar Trees doet er alles aan om ervoor te zorgen dat ze zo lang mogelijk samen kunnen zijn.
Tot slot legt Ap Dijksterhuis, auteur van het boek Het Slimme Onbewuste, uit hoe het kan dat mensen in de liefde nauwelijks een vrije wil hebben, maar gestuurd worden door hun hormonen.
In het kort
- Titel:Café De Liefde
- Zender:Nederland 2
- Datum:29 juni 2009
- Uitzendtijd:22:50 - 23:35 uur
- Genre:Informatief
- Bijzonderheden:Teletekst ondertiteld
![]() |
20:25 | - | Nick tegen Simon | |
![]() |
23:00 | - | Nothing personal: Blood ties | |
![]() |
18:00 | - | Red Bull crashed ice Valkenburg live | |
![]() |
22:30 | - | Fantastic Four | |
![]() |
20:00 | - | The Pacifier | |
![]() |
18:25 | - | While you were sleeping | |
![]() |
20:00 | - | Hellboy II: The golden army |













