TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Maak een gratis MijnGids account aan, en voeg dit item toe aan je persoonlijke tv-gids.
Ed Gein werd geboren in 1906 in Wisconsin. Hij groeide op in een streng religieus, geïsoleerd gezin met een dominante moeder, Augusta, die een ziekelijke invloed op hem had. Ze voedde haar zonen op met de boodschap dat de buitenwereld zondig was en dat vrouwen slecht waren.
Toen zijn moeder in 1945 overleed, was Ed als laatste van het gezin over. Hij werd kluizenaar, leefde in een vervallen boerderij en begon zich obsessief te verdiepen in anatomieboeken. De politie kreeg hem in het vizier nadat de 58-jarige Bernice Worden in 1957 verdween. Bernice was eigenaresse van de lokale ijzerwarenwinkel en Ed was haar laatste klant geweest. Toen de politie zijn huis doorzocht, stuitten ze op een huiveringwekkend tafereel.
Hou je vast: ze zagen schedels die dienst deden als bedstijlen, afvalbakken en stoelzittingen gemaakt van menselijke huid, negen gezouten vulva’s in een schoenendoos, leggings van beenhuid, een riem gemaakt van tepels en gezichtsmaskers van de huid van vrouwen.
Gein bekende de moorden op zowel Bernice Worden als Mary Hogan, een café-eigenaresse die hij in 1954 had vermoord. De overige lichaamsdelen bleken afkomstig te zijn van vrouwenlichamen die hij uit lokale graven had opgegraven. Zijn doel was bijzonder, hij wilde een volledig pak van menselijke huid maken, zodat hij in de huid van zijn overleden moeder kon kruipen.
Ed Gein gaf toe dat hij Bernice en Mary had vermoord, werd gediagnosticeerd met schizofrenie en bracht de rest van zijn leven door in psychiatrische instellingen.
Het enige goeie wat uit het leven van Ed is voortgekomen zijn de iconische personages en films die zijn gebaseerd zijn op zijn horrordaden. Norman Bates in Psycho, Leatherface in The Texas Chainsaw Massacre, Buffalo Bill in The Silence of the Lambs en Garland Greene in Con Air hadden niet bestonden zonder Ed Gein.
Ed Gein wordt gespeeld door de Britse acteur Charlie Hunnam die bekend is door de serie Sons of Anarchy en de film The Gentlemen. De andere rollen worden gespeeld door Laurie Metcalf, Tom Hollander, Addison Rae, Olivia Williams, Suzanna Son, Danielle Campbell en Lesley Manville.
Monster: The Ed Gein Story staat op 3 oktober op Netflix.
Seizoen 4 van de Monster-serie is ook al aangekondigd. Die gaat over Lizzie Borden die haar vader en stiefmoeder in de negentiende eeuw met een bijl zou hebben vermoord.
Download nu: Deze tip verscheen eerder in de Binge App.
True crime
1
0s
Max Winkler
Tom Hollander, Suzanna Son, Olivia Williams, Laurie Metcalf, Charlie Hunnam