TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De laatste jaren schieten de superheldenfilms als paddenstoelen uit de grond. Van ‘traditionele’ types als Batman, Superman, Iron Man en Captain America tot de buitenaardse mafkezen van Guardians of the Galaxy: superhelden zijn er in veel soorten en maten.
Des te vreemder is het dat het zo lang moest duren voor een vrouwelijke superheld haar eigen film kreeg. Die eer is aan Wonder Woman.
De film begint op het idyllische eiland waar de Amazonen wonen, een mythisch volk dat enkel uit vrouwen bestaat. Het eiland ligt geïsoleerd, het is alsof de tijd er stilstaat.
Totdat de Amerikaanse piloot Steve Trevor (Chris Pine) er neerstort. Hij vertelt de Amazonen over een oorlog in een ver land.
Amazone Diana (Gal Gadot) ziet het als haar taak om deze oorlog (de Eerste Wereldoorlog) en oorlogsgod Ares te stoppen. Vervolg Wonder Woman 1984 is vanaf juni 2020 in de bioscoop te zien.
Wonder Woman deed wereldwijd de bioscoopkassa's rinkelen. Behalve in Libanon, Tunesië en Qatar: daar werd de film verboden.
Hoofdrolspeelster Gal Gadot komt uit Israël. Libanon en Israël zijn officieel in oorlog met elkaar.
Dat Gadot uit Israël komt, vond de Libanese regering nog tot daar aan toe. Dat ze positief was over haar thuisland en negatieve uitspraken deed over Hamas was de druppel.
Video: deze B&B Vol Liefde-deelneemster gaat trouwen
13:37Echte Jongens op Safari vrolijkt de zomer op: nieuwe realityshow begint volgende maand
13:03Tooske in Shownieuws: 'Dat matcha-drankje van Alexia is niet te hachelen'
11:37Video: Raymond Mens verschijnt in een rode zwembroek in De Oranjezomer
11:12De Augurkenkoning verhuist naar RTL4