TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een paar jaar geleden is Yad (Majd Mardo) vol goede moed naar Amsterdam verhuisd om zijn dromen waar te maken. Nu keert hij met hangende pootjes terug naar het ouderlijk nest in Almere. Een ervaring rijker, maar een illusie armer.
Omdat Yad dringend geld nodig heeft, neemt hij het eerste baantje dat hij kan krijgen aan. Hij gaat aan de slag in de thuiszorg.
Zo komt hij terecht bij Ans (Jenny Arean), een weduwe van tegen de tachtig die barst van de heimwee naar Amsterdam. Yad en Ans kunnen het goed met elkaar vinden en Ans heeft ook nog eens een heel aantrekkelijke kleinzoon.
Deze Joris (Josha Stradowski) is al net zo gecharmeerd van Yad als Yad van hem. Maar hun prille liefde is niet altijd even makkelijk.
Yads van oorsprong Syrische familie kan wel accpeteren dat hij op jongens valt. Maar de volkse Joris is een brug te ver.
Joris' moeder Simone (Tanja Jess) ziet haar zoon liever niet met een buitenlandse vriend. Yad en Joris doen daarom maar alsof ze 'gewoon vrienden' zijn.
Volgens de titelrol is Ellen Smit de regisseur van Gewoon vrienden. Dat is niet zo.
Ellen Smit is namelijk de Nederlandse variant van Alan Smithee: een nepnaam voor als de regisseur zich van een film distantieert.
Dat is hier ook gebeurd. Vanwege een conflict met de producenten liet Annemarie van de Mond (De meiden van de Herengracht, De mannentester) haar naam van de aftiteling verwijderen.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Verraders-streken blijven scoren op de vrijdagavond
17:43Video: LLDL-deelnemer maakt spicy content
16:15Overname in medialand: Videoland groeit en Angela de Jong niet de mond gesnoerd
14:32Op deze dag start het nieuwe seizoen van GTST
13:42Geschrokken Genemans nu vast in Filipijnse cel