TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Het is zeventig jaar geleden dat de Molukkers naar Nederland kwamen. Coen Verbraak spreekt in de vierdelige documentaireserie Molukkers in Nederland met vier generaties over hun roerige geschiedenis. Het begon in 1951 met een ballingschap van de mannen die in Indonesië hadden gevochten aan de zijde van de Nederlanders en niet veilig waren in de nieuwe republiek.
Na een afkoelperiode zouden ze weer terug kunnen en de Nederlandse regering zou zich zelfs inspannen voor een eigen Molukse staat. Die kwam er nooit. De eerste Molukkers berustten in hun lot, de tweede generatie eiste met geweld zijn rechten op. De Molukkers na hen lijken moeiteloos hun plek te vinden. Verbraak laat zien hoe het hen nu vergaat, maar zeker ook hoe Nederland hun voorgangers behandelde.
Partnerbijdrage
Het aftellen is begonnen: Sleepers keert bijna terug en na die snoeiharde cliffhanger is de spanning groter dan ooit. Wat staat Martin Oudkerk te wachten in het nieuwe seizoen nu alle zekerheden zijn weggevaagd?
Kippenvel gegarandeerd: De ultieme terugblik op Max Verstappens allereerste wereldtitel (video)
10:04Groot verdriet voor de Verhulstjes
09:34Talkshow Eva gaat er even tussenuit en dit programma komt in de plaats
08:09De TV van gisteren: Kijkers springen in de bres voor Aran Bade in Het Perfecte Plaatje
06:47Vanavond op TV: Sint & De Leeuw, The masked singer, Flodder 3