TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Maak een gratis MijnGids account aan, en voeg dit item toe aan je persoonlijke tv-gids.
Er zijn al zoveel films gemaakt over de Tweede Wereldoorlog, dat het eigenlijk verbazingwekkend is dat de gebeurtenis uit Het Verloren Transport nog zo onderbelicht is.
Aan het einde van de Tweede Wereldoorlog bevrijdt het Rode Leger Joodse gevangenen nabij een Duits dorpje uit een deportatietrein. Vanwege uitgebroken vlektyfus mogen de inzittenden het dorp wekenlang niet verlaten en worden ze ondergebracht bij de lokale bevolking.
Rond deze historische situatie bouwt regisseur Saskia Diesing een fictief verhaal over drie vrouwen aan verschillende kanten van het conflict. De Joods-Nederlandse Simone (Hanna van Vliet), de Russische soldaat Vera en het Duitse meisje Winnie moeten gedwongen samenleven. De centrale vraag: hoe zie je weer een mens in de vijand? Het verhaal geeft veel aandacht aan de onderlinge verhoudingen en de moeizame terugkeer naar menselijkheid.
De sterkste scènes zijn intiem: momenten waarop vrijheid tastbaar dichtbij lijkt, maar vertrouwen nog ver weg is.
Regisseur Saskia Diesing raakte door haar eigen familie geïnspireerd voor Het Verloren Transport. Pas tijdens de begrafenis van haar oom Eddy Marcus in 2011 hoorde ze dat hij als baby op deze trein had gezeten, samen met zijn ouders en broers. Het hele gezin overleefde de oorlog, maar sprak er nooit over.
Het Verloren Transport is op donderdag 1 mei 2025 om 20:40 uur te zien op NPO 1.
Het verloren transport is een film (speelfilm) uit 2022. Deze film wordt uitgezonden op NPO 1 en is te streamen op (o.a.) Pathé Thuis, Videoland en Prime Video (klik hier voor alle streamingdiensten) De regie is in handen van Saskia Diesing en in de hoofdrollen spelen onder andere Hanna van Vliet, Eugénie Anselin en Anna Bachmann. TVgids.nl beoordeelt Het verloren transport met 3/5 sterren.
Oorlog
±1u 37m
2022
Beschikbaar via Earcatch
Saskia Diesing
Hanna van Vliet, Eugénie Anselin, Anna Bachmann, Bram Suyker, Konstantin Frolov, Billy de Walle, Bram Suijker, Edda Lina Janz, Eugenie Anselin, Fabienne Elaine Hollwege, Frieda Barnhard, Nicolas Lech, Nora Koenig, Philippe Thelen, Richard Kreutz
NTR
Deze gebeurtenis zien we in het tweede seizoen van Máxima
11:11Video: Vandaag Inside heeft plots óók last van stroomuitval
10:21Art Rooijakkers geeft update: wanneer keert hij terug bij Nieuws van de Dag?
09:59Wanneer is de laatste aflevering van I Kissed a Girl te zien?
09:10Eurovisie Songfestival 2025: dit is wanneer Claude moet repeteren