TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Maak een gratis MijnGids account aan, en voeg dit item toe aan je persoonlijke tv-gids.
SBS9
Maak een gratis MijnGids account aan, en voeg dit item toe aan je persoonlijke tv-gids.
In de thriller The Last Castle nemen topacteurs Robert Redford en James Gandolfini het tegen elkaar op in een strijd over een opstand in een militaire gevangenis.
Kolonel Winter (James Gandolfini) zwaait de scepter in de zwaarbewaakte militaire gevangenis The Castle. Hier ontvangt hij de veelvuldig onderscheiden generaal Eugene Irwin (Robert Redford).
Generaal Irwin draait de cel in omdat hij in een oorlogssituatie een gevechtsorder heeft genegeerd. Aanvankelijk kijkt Winter vol ontzag naar Irwin. Een man met zo'n indrukwekkende staat van dienst verdient respect, ook als hij in het gevang belandt.
Irwin valt van zijn voetstuk als hij een snedige opmerking maakt over Winters verzameling militaire memorabilia en andere oorlogsparafernalia. De gevangenisdirecteur heeft vanaf dat moment ernstig de pik op de generaal, maar die laat het niet erbij zitten.
Samen met een stel medegevangenen bereidt hij een opstand voor. Daarbij moeten ze de tot de tanden toe bewapende bewakers bestrijden met middeleeuwse wapens.
Sopranos-acteur James Gandolfini twijfelde lang of hij de rol van kolonel Winter wel wilde spelen. Hij begreep het script van The Last Castle eigenlijk niet zo goed.
Dat kwam deels omdat Gandolfini zelf nooit in het leger heeft gezeten. Hij nam de rol uiteindelijk aan vanwege de speech die Winter in de eerste versie van het script afstak.
Die speech haalde de film niet: hij sneuvelde op de montagetafel.
The Last Castle is op donderdag 12 november 2026 om 20:30 uur te zien op SBS9.
Nadat generaal Eugene Irwin een misser heeft begaan op het slagveld wordt hij oneervol ontslagen en naar een zwaarbeveiligde militaire gevangenis gestuurd. Deze gevangenis wordt met ijzeren vuist geleid door directeur Winter. De gevangenen worden door de leiding keihard aangepakt, soms zelfs met de dood tot gevolg. Irwin wordt in eerste instantie met respect behandeld wegens waardering voor zijn verleden in het leger. Maar dat verandert als Irwin tegen Winters harde beleid ingaat en in opstand komt.
The Last Castle is via o.a. direct te streamen. In het geval van sommige programma’s kun je zelfs al vooruitkijken. Ook kun je natuurlijk The Last Castle terugkijken.
Bekijk hieronder wanneer je The Last Castle nog live kunt kijken op tv.
SBS9
Bekijk hieronder welke recente uitzendingen er zijn geweest en of je ze kunt terugkijken.
The Last Castle is een film (thriller) uit 2001. Deze film wordt uitgezonden op SBS9 en is te streamen op (o.a.) NLZIET, Prime Video en Google Play (klik hier voor alle streamingdiensten) De regie is in handen van Rod Lurie en in de hoofdrollen spelen onder anderen Robert Redford, James Gandolfini en Mark Ruffalo. TVgids.nl beoordeelt The Last Castle met 3/5 sterren.