TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Maak een gratis MijnGids account aan, en voeg dit item toe aan je persoonlijke tv-gids.
Succesvolle choreograaf Anja (Andrea Bræin Hovig) keert terug naar huis voor kerst, na een succesvolle tour met haar dansgezelschap.
Dan krijgt ze heftig nieuws: ze heeft een hersentumor en heeft daardoor niet lang meer te leven. Samen met haar partner, theaterregisseur Tomas (Stellan Skarsgård), moet ze in Hope bedenken hoe ze dit aan hun grote gezin gaan vertellen.
Ze hebben drie kinderen samen en Tomas heeft nog drie kinderen uit een vorig huwelijk. De situatie zet hun relatie onder druk.
Regisseur Maria Sødahl gebruikte haar eigen ervaringen en die van haar man Hans Petter Moland (die ook filmregisseur is) als basis voor Hope. De film moet daardoor een bijzondere ervaring voor Stellan Skarsgård zijn geweest.
Hij is namelijk de beste vriend van Moland. Samen hebben ze ook vijf films gemaakt. Skarsgård speelde dus een versie van zijn beste vriend in de film.
De artsen en verpleegkundigen in Hope worden niet gespeeld door acteurs, maar door echte artsen en verpleegkundigen. In een scène vragen Anja en Tomas advies over hoe ze het nieuws aan hun kinderen kunnen vertellen. Die scène werd in een hospice opgenomen.
De verpleegkundige waar ze mee spreken is dezelfde verpleegkundige die Sødahl en Moland jaren eerder spraken.
Dat was niet zo gepland: er was door de crew alleen om een vrijwillig personeelslid van het hospice gevraagd voor de scène.
Hope is op zaterdag 24 januari 2026 om 22:15 uur te zien op VRT Canvas.
Hope is een film (speelfilm) uit 2019. Deze film wordt uitgezonden op VRT Canvas en is te streamen op (o.a.) Pathé Thuis, NLZIET en KPN (klik hier voor alle streamingdiensten) De regie is in handen van Maria Sødahl en in de hoofdrollen spelen onder andere Andrea Bræin Hovig, Stellan Skarsgård en Terje Auli. TVgids.nl beoordeelt Hope met 4/5 sterren.
24 januari 2026 22:15 - 00:16
TIP Drama
±2u 10m
2019
Maria Sødahl
Andrea Bræin Hovig, Stellan Skarsgård, Terje Auli, Ingrid Bugge, Hala Dakhil, Alexander Mørk Eidem, Alfred Vatne, Bente Westad, Daniel Storm Forthun Sandbye, Dina Enoksen Elvehaug, Einar Økland, Eirik Hallert, Elin Johansen, Elli Rhiannon Müller Osbourne, Gjertrud L. Jynge, Jacob Berg Thomassen, Johannes Joner, Knut Magne Uv, Kristin Voss Hestvold, Lene Finnestad, Maria Vatne, Miguel A. Reina, Per Gørvell, Robin A. Martin, Steinar Klouman Hallert, Thomas Tetens Moe, Tinus Evenhof, Uma Feed
Partnerbijdrage
Moeder Mary geeft update over Marco Borsato: 'Blije man'
06:47Vanavond op TV: Alpha 00, Moordfeest, Morning Glory
09:10De TV van gisteren: The voice of Holland keert terug met 1,8 miljoen kijkers
08:39Makers Flikken Rotterdam zoeken met spoed donkere bus voor opnames
08:33Beau kondigt nieuwe docuserie aan en zoekt jongeren in jeugdzorg