TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De driedelige documentaireserie Disco: Soundtrack of a Revolution belicht de muziekstijl die in de jaren 70 de dansvloeren in lichterlaaie zette.
In de eerste aflevering vertellen de grondleggers welke maatschappelijke ontwikkelingen bepalend waren voor de opkomst van het genre. Zo zorgde de economische malaise in New York voor veel leegstaande pakhuizen. Deze vormden voor vrije geesten de ideale locatie om een feestje te bouwen.
Het publiek bestond vooral uit mensen die in de reguliere uitgaansgelegenheden niet altijd met open armen werden ontvangen. Denk daarbij aan zwarte Amerikanen, latino’s en mensen uit de lhbtq-gemeenschap. Het zou echter niet lang duren voordat deze gemarginaliseerde groepen een heuse revolutie teweegbrachten in het nachtleven.
Disco: Soundtrack of a Revolution is op donderdag 11 juli 2024 om 21:20 uur te zien op NPO 3.
De knock-outfase van het WK voetbal is in volle gang en vandaag staan er drie wedstrijden op het programma. Met Engeland, België en gastland Verenigde Staten in actie belooft het weer een spannende voetbaldag te worden.
Dit is wanneer GTST terugkeert na de zomerstop
17:00Humberto Tan kreeg politiebewaking vanwege Zwarte Piet: 'Jeroen Pauw zou dat nooit hebben'
16:18RTL 4 strikt Kees Tol voor nieuw late avondprogramma Nederland met vakantie
15:54Caroline Tensen en Hugo Kennis maken middagprogramma voor RTL
14:47GTST-ster Everon Jackson Hooi (44) wacht enorme uitdaging: 'Conditie knap waardeloos'