TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Jetje Manheim is in het tweede deel van Echo's van Sobibor in Rotterdam.
Daar plaatst men Stolpersteine voor haar door de nazi's vermoorde familieleden. Dit zijn gedenksteentjes met een messing plaatje met daarop de naam van een slachtoffer van de nazi's. Die 'struikelstenen' plaatst men op de stoep voor het huis waarin ze voor hun deportatie woonden en zijn bedacht door de Duitse kunstenaar Gunter Demnig.
De eerste steen plaatste hij op 16 december 1992, vijftig jaar na Heinrich Himmlers opdracht tot deportatie van duizend Roma en Sinti. In de jaren erna nam het kunstproject een vlucht. In steeds meer steden, aanvankelijk alleen in Duitsland, later ook in Nederland. Demnig plaatst ze het liefst zelf. De honderdduizendste steen ligt sinds 2023 op z'n plek.
Echo's van Sobibor is op woensdag 14 januari 2026 om 20:25 uur te zien op NPO 2.
Vandaag staan de laatste poulewedstrijden in de groepen A, B en C op het programma van het WK voetbal. Dat betekent dat de spanning flink oploopt: na deze duels wordt duidelijk welke landen doorgaan naar de knock-outfase en voor wie het toernooi erop zit.
Livestream: Nederlanders zoeken tijdens extreme hitte verkoeling aan zee
12:16Zoveel geld houd je over als je 100.000 euro bij De Bondgenoten wint
11:46Mike uit B&B Vol Liefde deelt heuglijk nieuws over vriendin: 'Ik denk dat ze de ware is'
11:22Jelka van Houten laat van zich horen na meltdown in Het Perfecte Plaatje op Reis
10:00Dit kijkt Dag & Nacht-acteur Guy Clemens: 'Ik heb alle seizoenen van deze serie achter elkaar gebinged'