TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Na een celstraf van vijf jaar komt Carlito Brigante (Al Pacino) weer op vrije voeten. Eigenlijk moest de voormalig drugsdealer tien jaar zitten, maar dankzij de inspanningen van advocaat Kleinfeld (een bijna onherkenbare Sean Penn) komt hij eerder vrij.
Die vijf jaar in de cel hebben Carlito veranderd. Hij is rustiger geworden, volwassener, wijzer.
En bovenal: vast van plan om voortaan op het rechte pad te blijven. Op aanraden van Kleinfeld investeert Carlito in een discotheek.
Daar merkt hij dat er in de tijd dat hij vastzat veel is veranderd. Hoe hard Carlito ook probeert om zijn criminele verleden achter zich te laten, hij lijkt zich er maar niet aan te kunnen ontworstelen.
Dat maakt van Carlito’s Way een intrigerend portret van een man die zich niet meer thuis voelt in zijn eigen leven. Het sterke acteerwerk van Pacino, Penn en de andere acteurs doet de rest.
De regisseur van Carlito’s Way is Brian De Palma, die tien jaar eerder met hoofdrolspeler Al Pacino de misdaadklassieker Scarface maakte. Toen de film uitkwam vergeleken recensenten Carlito’s Way met die film en The Untouchables.
In 2005 kwam Carlito’s Way: Rise to Power meteen op dvd uit. Die film toont de jonge jaren van Carlito Brigante.
De Palma en Pacino werkten geen van beiden mee aan de film. Misschien is dat de reden dat die zo’n slechte ontvangst kreeg.
GTST Spoilers - maandag 15 t/m donderdag 18 juni 2026
06:47Vanavond op TV: Dertigers, De WK kwis, Django Unchained
06:00Zon, liefde en chaos: Ex on the Beach: Double Dutch is terug van weggeweest
20:17Antoin Peeters verklaart lange afwezigheid: 'Ik heb een hypofysetumor'
14:27De Bondgenoten start donderdag op een ander tijdstip en dit is waarom