TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Films over het maken van films werken het beste als de liefde voor het medium erin terug te zien is.
Bij Hail, Caesar! zit dat wel snor: regisseurs Joel en Ethan Coen hebben hun film helemaal volgepropt met liefde voor cinema.
Cinefielen kunnen hun hart ophalen bij verwijzingen naar klassieke westerns, epische films over de Romeinen en de groots opgezette musicals van de jaren 50, een tijd die bekendstaat als de golden age van Hollywood. Het verhaal is daarbij bijzaak, maar dat hindert niet omdat de acteurs er zichtbaar lol in hebben.
Eddie Mannix (Josh Brolin), probleemoplosser bij een grote filmstudio, krijgt het flink voor de kiezen. Hij moet een ontvoerde filmster (George Clooney) opsporen zonder dat pers en publiek doorhebben wat er aan de hand is.
Hoewel het verhaal van Hail, Caesar! niet op waarheid berust, heeft Eddie Mannix wel echt bestaan. Hij stond bekend als E.J. Mannix en werkte als producer en 'fixer' voor filmstudio MGM.
Mannix overleed in 1963. Robert Taylor en James Stewart, destijds twee van de bekendste acteurs van Hollywood, droegen bij de uitvaart zijn kist.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: magere start voor Het Diner en 'pijnlijk foutje' in tv-première Máxima
06:47Vanavond op TV: De vrouwen van ..., So you think you can dance, Beverly Hills Cop II
13:00Máxima-regisseurs keken wel vijftig keer naar huwelijk Willem-Alexander en Máxima
11:12Katja Schuurman aangevallen door een geest in De Drop
11:07Kijkcijfers: Voice of Holland blijft ook zonder Blind Auditions de concurrentie de baas