TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Aan het begin van Julieta zien we het titelpersonage in haar stijlvol ingerichte appartement in Madrid. Ze is aan het inpakken.
Julieta (Emma Suárez) wil de stad verlaten en een nieuwe start maken in Portugal.
Een toevallige ontmoeting op straat zet een streep door die plannen. Julieta komt een vriendin van haar dochter Antía tegen.
Toen ze achttien was, verdween haar dochter uit haar leven. Dat is nu twaalf jaar geleden.
Het nieuws dat de vriendin over Antía vertelt, doet Julieta besluiten haar verleden juist op te zoeken in plaats van het uit alle macht te ontvluchten.
Regisseur Pedro Almodóvar (Hable con ella, Todo sobre mi madre, Volver) maakte met Julieta een film over een vrouw voor wie de zoektocht naar het verleden noodzakelijk is om het heden het hoofd te kunnen bieden. Een prachtig portret van een vrouw in rouw.
Julieta – Almodovárs twintigste speelfilm alweer – moest eigenlijk een Engelstalige film worden. Meryl Streep zou de hoofdrol gaan spelen.
Pedro Almodóvar ging samen met zijn broer en producent Augustín naar Canada ging om locaties te zoeken. Toen sloeg de twijfel toe.
De regisseur voelde zich niet op gemak bij het idee dat hij en film ging opnemen in een land dat hij nauwelijks kende, in een taal die hij niet machtig was. Daarom besloot hij het script te herschrijven en de film in thuisland Spanje te maken.
Partnerbijdrage
Het aftellen is begonnen: Sleepers keert bijna terug en na die snoeiharde cliffhanger is de spanning groter dan ooit. Wat staat Martin Oudkerk te wachten in het nieuwe seizoen nu alle zekerheden zijn weggevaagd?
Kippenvel gegarandeerd: De ultieme terugblik op Max Verstappens allereerste wereldtitel (video)
10:04Groot verdriet voor de Verhulstjes
09:34Talkshow Eva gaat er even tussenuit en dit programma komt in de plaats
08:09De TV van gisteren: Kijkers springen in de bres voor Aran Bade in Het Perfecte Plaatje
06:47Vanavond op TV: Sint & De Leeuw, The masked singer, Flodder 3