Film
Christian Bale gaat de politiek in en wordt Vice-President
Esther Hut
  ·  
Adam McKay stond bekend als regisseur van geslaagde maar weinig opzienbarende komedies zoals Anchorman en The Other Guys. In 2015 verraste hij vriend en vijand met The Big Short: een inventieve, intelligente en zwartkomische film over de kredietcrisis.
Vice
Voor deze opvolger gebruikt McKay grotendeels dezelfde methodes als in die film. Vice is dus geen conventionele biografie van Dick Cheney (Christian Bale), vicepresident van de VS onder George W. Bush.
McKay laat zijn personages net als in The Big Short af en toe even uit het verhaal stappen om dingen uit te leggen of om aan te geven dat dit misschien niet echt zo is gebeurd. Die keuze is begrijpelijk: Cheney staat bekend als een man die zijn kaarten dicht bij de borst houdt.
Toch werken McKays trucs hier niet zo goed als in zijn vorige film. Hij legt het er af en toe net iets te dik op.
Christian Bale
Christian Bale is wel vaker aangekomen of afgevallen voor een rol (denk aan American Hustle of The Machinist). Ook in Vice deed hij dat weer.
Bale kwam niet alleen ruim 20 kilo aan, hij schoor ook zijn hoofd kaal en verfde zijn wenkbrauwen wit. Daarnaast trainde hij zijn nekspieren, zodat zijn nek net zo dik zou zijn als die van Cheney.
Hoe hij al die kilo’s erbij wist te krijgen? Naar eigen zeggen door veel taart te eten.
Wat je verder niet mag missen
Alle tipsLaatste nieuws van TVgids.nl
Meer nieuws 13:25De Verhulstjes hebben een kerstlied gemaakt
10:38KRO-NCRV onthult startdata van Een Huis Vol en Een Huis Vol Emigreert
10:36Mark Baanders krijgt dagelijkse kerstshow op NPO 3
10:00Elke dag feest: TVgids.nl komt in december met een te gekke Adventskalender
09:49Mark Baanders heeft Expeditie Robinson onderschat: 'Ging er hard aan toe'
De tv van gisteren
Meer tv 30 novDe TV van gisteren: Kijkers onder de indruk van nieuwe reeks 100 Dagen
De nieuwste reviews
Meer reviews 14 novCANAL+ komt terug naar Nederland met een nieuw streamingplatform
8 novPodcast #45: Ferry de Serie, All the Light We Cannot See, Sly (Netflix) & Fingernails (Apple TV+)
8 novDe TV van gisteren: Kijkers vol bewondering voor politie in goedbekeken Bureau Rotterdam