TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tijdens de Tweede Wereldoorlog rekruteert het Amerikaanse leger Navajo-soldaten. Daar heeft het een goede reden voor.
Het is voor de nazi's zo goed als onmogelijk om de taal van de Navajo te vertalen. Daarom gebruiken de geallieerden Navajo's om geheime boodschappen te versturen en ontvangen berichten terug naar het Engels te vertalen.
In Windtalkers krijgt de bikkelharde sergeant Joe Enders (Nicholas Cage) een Navajo onder zijn hoede. Hij moet ervoor zorgen dat Yahzee (Adam Beach) niets overkomt.
Op die manier vertelt de film een bijzonder oorlogsverhaal dat maar weinig mensen kennen. Dan is het jammer dat de oorlogsscènes dat verhaal wat al te veel naar de achtergrond drukken.
Nicolas Cage nam zijn rol in Windtalkers erg serieus. Zo maakte hij zich de Navajo-taal eigen.
Dat is eigenlijk gek: Joe Enders is die taal helemaal niet machtig. Volgens de acteur deed hij het dan ook om het script en het verhaal beter te begrijpen.
Regisseur John Woo denkt dat de vork anders in de steel zit. Hij vermoedt dat Cage dacht dat hij voor een andere rol gecast was.
Verklapt Martine van Os hier wie haar Tijd voor MAX-opvolger wordt?
08:04De TV van gisteren: dochter Miljoenenjacht-thuiswinnaar krijgt er flink van langs
06:47Vanavond op TV: Strijders, Kees van der Spek ontmaskert, The Bourne Legacy
23:50Op deze datum start Het Sinterklaasjournaal in 2026
10:59Yves Berendse vond Beste Zangers een droom: 'Kijk er met plezier en liefde op terug'