TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tijdens de Tweede Wereldoorlog rekruteert het Amerikaanse leger Navajo-soldaten. Daar heeft het een goede reden voor.
Het is voor de nazi's zo goed als onmogelijk om de taal van de Navajo te vertalen. Daarom gebruiken de geallieerden Navajo's om geheime boodschappen te versturen en ontvangen berichten terug naar het Engels te vertalen.
In Windtalkers krijgt de bikkelharde sergeant Joe Enders (Nicholas Cage) een Navajo onder zijn hoede. Hij moet ervoor zorgen dat Yahzee (Adam Beach) niets overkomt.
Op die manier vertelt de film een bijzonder oorlogsverhaal dat maar weinig mensen kennen. Dan is het jammer dat de oorlogsscènes dat verhaal wat al te veel naar de achtergrond drukken.
Nicolas Cage nam zijn rol in Windtalkers erg serieus. Zo maakte hij zich de Navajo-taal eigen.
Dat is eigenlijk gek: Joe Enders is die taal helemaal niet machtig. Volgens de acteur deed hij het dan ook om het script en het verhaal beter te begrijpen.
Regisseur John Woo denkt dat de vork anders in de steel zit. Hij vermoedt dat Cage dacht dat hij voor een andere rol gecast was.
MAFS-Chantal en Temptation Island-Sonny onthullen of ze betaald kregen voor hun deelname aan de realityshows
09:05De TV van gisteren: 100 Dagen sluit de reeks op televisie af met prachtige reacties
06:47Vanavond op TV: Dit was het nieuws, Vera, Mile 22
20:11Talpa trekt stekker uit NET5-programma Buzz
18:50Komt er een tweede seizoen van Waar De F*ck Is Stuk?