TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
In deze tweede aflevering zoekt wetenschapsjournalist Govert Schilling verder naar de oorsprong van de mens. Zijn interesse in de evolutie brengt hem in Georgië, waar de afgelopen tientallen jaren zeer belangrijke ontdekkingen zijn gedaan. In en rond het stadje Dmanisi vonden archeologen tussen 1991 en 2013 diverse kaken, complete schedels en andere menselijke resten. Het gaat om de oudste mensachtige fossielen die ooit buiten Afrika zijn gevonden. Schilling buigt zich over de neanderthaler, een uitgestorven menssoort die ook in Europa leefde.
Dankzij moderne DNA-technieken is bekend dat een klein deel van de huidige Europeanen afstamt van de neanderthaler. Schilling leert veel over deze menssoort en doet een bijzondere persoonlijke ontdekking.
Partnerbijdrage
Het aftellen is begonnen: Sleepers keert bijna terug en na die snoeiharde cliffhanger is de spanning groter dan ooit. Wat staat Martin Oudkerk te wachten in het nieuwe seizoen nu alle zekerheden zijn weggevaagd?
De TV van gisteren: Sint brengt meerdere bezoekjes op Nederlandse tv
06:47Vanavond op TV: Protection, De bondgenoten, The Help
06:00Advent dag 6 | Leef mee met de kandidaten van Vals Spel op Videoland
22:05Dit zijn de afvallers van de vierde aflevering van The Masked Singer 2025
16:46Martijn Krabbé tekent nieuw contract bij RTL: 'Dank voor het vertrouwen'