TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Eeuwenlang heersten de Romeinen over het Middellandse Zeegebied en ver daarbuiten. Maar zoals voor elke beschaving geldt: ook aan dit rijk kwam een einde. Dat begon volgens velen met de heerschappij van keizer Commodus, een bloeddorstig heerschap met een enorm ego.
De Netflix-serie Roman Empire: Reign of blood gaat over de tijd van deze Commodus. Te zien is hoe in de tweede eeuw na Christus van zijn vader Marcus Aurelius een enorm rijk erft. Het bestuur ervan gaat niet over rozen: hij neemt verkeerde adviseurs in de arm, en zowel zijn vrouw Crispina als zijn zus Lucilla hebben bepaald niet het beste met hem voor.
Overigens is Commodus zelf ook niet zuiver op de graat. Hij was – volgens geschiedschrijvers uit die tijd – zo corrupt als de pest en hield er een enorm harem van 300 vrouwen en 300 mannen op na. De gevolgen van zijn wanbestuur waren verschrikkelijk: hongersnood, een pestepidemie en een burgeroorlog: maar weinig bleef de arme Romeinen bespaard. De reeks is vanaf 27 juli te zien op Netflix.
De Formule 1-coureurs zijn terug in Europa! Dit weekend wordt de triple header afgetrapt in Italië tijdens de Grand Prix van Emilia-Romagna en die is helemaal gratis te zien op Viaplay TV!
Kiefer Zwart (35) staat open voor GTST comeback: 'Hoort er helemaal bij'
08:35Frits Huffnagel analyseert kansen Claude op finale Eurovisie Songfestival
08:18Gerard Joling zet Vandaag inside op z'n kop: 'Is dat een koortslip?'
07:40Hugo Kennis houdt het niet droog in laatste Eigen Huis en Tuin: Lekker Leven
06:47Vanavond op TV: Trigger point, Oh, wat een jaar!, Clifford the Big Red Dog