TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Reality
Omroep Max laat deze zomer in de driedelige serie Recht in de Ogen slachtoffers en daders van een en hetzelfde misdrijf met elkaar in gesprek gaan, bekend onder de naam Herstelrecht.
Onder leiding van presentator Charles Groenhuijsen zien de kijkers van Recht in de Ogen ontroerende ontmoetingen waarbij woede en tegenstellingen plaats maken voor begrip en erkenning, soms zelfs voor verzoening.
Charles Groenhuijsen vindt het belangrijk dat mensen inzicht krijgen in wat herstelrecht kan doen, voor zowel slachtoffers als daders. "Het leed als gevolg van, vooral zware, misdaad gaat nooit voorbij. In zekere zin hebben slachtoffers én daders levenslang", vertelt hij alvast in het persbericht. "Bij Recht in de Ogen praten beide partijen met elkaar en luisteren ze naar elkaar. Daarmee maak je de misdaad en de gevolgen daarvan niet ongedaan, het vergroot wél de kans om weer aan een zinvolle toekomst te werken.”
De makers hopen dat ook dat na deze ontmoeting slachtoffers en daders weer positiever om kunnen gaan met de gevolgen van het misdrijf. "Als het lukt, krijgt iedereen er heel veel voor terug en het maakt de samenleving bovendien veiliger. Hoe mooi is dat? Dat moet toch iedereen weten", aldus Simon Vuyk, crimioloog-misdaadjournalist die als producer hierbij betrokken is.
Recht in de Ogen is vanaf juni te zien op NPO1.
Groot verdriet voor de Verhulstjes
09:34Talkshow Eva gaat er even tussenuit en dit programma komt in de plaats
08:09De TV van gisteren: Kijkers springen in de bres voor Aran Bade in Het Perfecte Plaatje
06:47Vanavond op TV: Sint & De Leeuw, The masked singer, Flodder 3
06:00Advent dag 5 | Win het B&B Vol Liefde Zomerspel