TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
De zoektocht naar de verdwenen Annie en haar zoontje Noah intensiveert. Zit haar jaloerse, wraakzuchtige ex-man Ian erachter?
Om daar antwoord op te krijgen, moeten Ruth Calder en Tosh hem eerst zien te vinden, want Ian lijkt van de aardbodem verdwenen. Shetland is gebaseerd op de boeken van Ann Cleeves. Bij het uitkomen van haar eerste Shetland-roman Ravenzwart (2006) zei Cleeves tegen Misdaadromans.nl: “Ik denk niet dat het geloofwaardig is om een uitgebreide reeks te schrijven die zich afspeelt op de Shetlandeilanden. Zoveel moordenaars lopen daar niet rond!“.
Het werden er een stuk meer, en de tv-versie is inmiddels bij seizoen 9 aanbeland. Al zijn vanaf het derde seizoen veel afleveringen 'geïnspireerd op' in plaats van 'gebaseerd op' Cleeves' werk.
Shetland is elke avond om 20:30 uur te zien op NPO2.
Wesley van Klink wint de Televizier-Ring Acteur 2025
21:45Thomas van Groningen wint de Televizier-Ring Talent 2025
21:35Eva en Emma Heesters winnen de Televizier-Ring Impact 2025
21:23De serie Summer Break wint de Televizier-Ring Jeugd 2025
20:46Martijn Krabbé met familie over de blauwe loper bij Gouden Televizier-Ring Gala