TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Eigenlijk zijn er niet twee, maar drie hoofdpersonen in de dramaserie The Excavation: archeoloog Ester (Lene Marie Christensen), de museumbons Michael (Anders W. Berthelsen) met wie ze is getrouwd, en Harald Blauwtand. Deze Vikingkoning (ca. 930-985) is het onderwerp van Michaels tentoonstelling en Ester lijkt een voorwerp uit zijn tijd te hebben gevonden.
Blauwtand verenigde Scandinavië, verspreidde er het christendom en is een verre voorvader van de Deense koningin Margarethe. Hij is ook de naamgever van bluetooth, een uitvinding van Ericsson. Het Zweedse bedrijf koos voor de Vikingvorst als naamgever, omdat deze technologie mensen samenbrengt, net als de oude koning destijds deed. Het symbooltje op de telefoon is de rune van Blauwtand, een oud-Noorse B.
Deze aflevering van The Excavation zie je op zaterdag 7 februari 2026 om 23:35 uur op NPO 2.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur