TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de Bevrijdingsjournaals keek men met de technieken van nu naar de gebeurtenissen van toen. Zo werd onder andere tijdens D-Day de troepen gevolgd die in Normandië streden voor de vrijheid.
Ook de dagelijkse realiteit werd niet vergeten in de Bevrijdingsjournaals en daar zoomt de NOS nu op in. De extra uitzending gaat over de manier waarop de helden, zoals de Amerikaanse soldaat die bij de invasie in Normandië met zijn parachute aan een kerktoren bleef hangen en de huisvrouw uit Oosterbeek die zich ontpopt tot heldin wanneer haar huis tijdens Operatie Market Garden plots in de frontlinie komt te liggen, na de oorlog hun normale leven weer proberen op te pakken.
Bevrijdingsjournaal Extra wordt gepresenteerd door Herman van der Zandt. De uitzending is op zondag 13 december om 21.25 uur op NPO1.
Partnerbijdrage
Video: Anouk en Salar botsen in De Bondgenoten: ’Knettergek'
09:44Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op vrijdag
08:14De TV van gisteren: De Oranjezomer-tafel snapt niets van keuze Dyantha Brooks: ‘Knapste speler van Oranje’
08:14Guido Weijers keert terug naar SBS6 voor oudejaarsconference 2026
06:47Vanavond op TV: 2 voor 12, Stars on stage, Stargate