TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Bijna vijftig jaar lang sprak de Amsterdamse oud-burgemeester Ed van Thijn (1934-2021) niet over zijn oorlogsverleden. Als Joodse jongen van acht jaar werd hij op transport gezet naar kamp Westerbork. Dankzij zijn vader kon hij ontkomen, om vervolgens onder te duiken op in totaal achttien adressen.
In 1945 kwam hij na verraad opnieuw in Westerbork terecht, waar hij tot de bevrijding verbleef. Zijn ouders overleefden de oorlog eveneens. Begin jaren negentig sprak hij tijdens de conferentie ‘Het ondergedoken kind’. “Wij mochten van geluk spreken en daarom spraken wij tot nu toe niet of nauwelijks”, zei hij destijds.
In 2Doc: Een oorlog die nooit overging vertellen intimi van Van Thijn wat zijn zwijgen voor invloed heeft gehad op zijn leven en op dat van hen.
GTST-acteur Kees Boot open over favoriete scène in de soap
10:00Kijk LIVE: SKS Skûtsjesilen 2025 vanuit Starum (Stavoren)
09:36Wat kunnen we verwachten van het nieuwe seizoen van Een Huis Vol?
09:18André van Duin over Het Max Orkest: 'Zo'n lekker niks aan de hand-programma'
08:55De TV van gisteren: RTL Boulevard Summernight bereikt dieptepunt