TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de jaren 80 waren in veel gezinnen homecomputers en pc's verschenen, maar die konden nog niet met elkaar communiceren. Daarvoor moest eerst het internet worden geboren. Andere Tijden bezoekt een hackersevent en gaat in gesprek met enkele grondleggers van het internet in Nederland.
Zo was Rop Gongrijp hoofdredacteur van hackerstijdschrift Hack-Tic. Samen met onder anderen Paul Jongsma stond hij aan de wieg van XS4ALL, een van de eerste Nederlandse internetproviders. Een initiatief waarin Hack-Tic samenwerkte met cultureel centrum De Balie was De Digitale Stad (DDS).
Medeoprichter Marleen Stikker vertelt hoe DDS toegang bood tot e-mail, internet en een eigen homepage. Een nostalgische terugblik op de tijd van modems, inbellen en floppy disks.
Deze aflevering van Andere Tijden is op dinsdag 24 juni 2025 om 21:00 uur te zien op NPO 2.
Johan Derksen shockeert Gerard Joling met pikante ontboezeming in VI
09:19B&B vol liefde-ster Petra kondigt huwelijk aan met nieuwe grote liefde Chantal
09:03Buffy-acteur Nicholas Brendon op 54-jarige leeftijd overleden
08:46Tina Nijkamp onthult salaris Wilfred Genee bij Vandaag inside
20:21Kerststress en familiechaos: Één Grote Familie krijgt eigen kerstfilm op Videoland