TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
De geselecteerde kunstenaars van De gezonken meesters wacht een flinke uitdaging. Ze moeten een creatieve reproductie maken van De kraamkamer, een drieluik van meesterschilder Gerard Dou (1613-1675). Niet alleen is het met 107 x 132 centimeter een van de grootste schilderijen die verloren ging toen de Vrouwe Maria zonk in 1771, het is ook met afstand het duurste.
Het doek werd geveild voor 14.100 florijnen, destijds al een recordbedrag voor één werk. Op het doek is de behandelkamer van een chirurgijn te zien waar een vrouw pas is bevallen van een baby en waar de arts elders in het vertrek een boer met kiespijn probeert te behandelen.
De schilders hebben ditmaal enige houvast: van dit werk bestaat een nauwkeurige kopie door de schilder Willem Joseph Laquy.
De Gezonken Meesters is elke zondagavond om 20:25 uur te zien op NPO1.
Partnerbijdrage
We hebben er even op moeten wachten, maar nu het is eindelijk zover: Fred van Leer hijst bruiden weer in de mooiste trouwjurken tijdens het nieuwste seizoen van Say Yes To The Dress Benelux op TLC.
Dit weten we nu al over het nieuwe seizoen van Goede Tijden, Slechte Tijden
11:41Columnist Lale Gül over haar overstap naar RTL Tonight: 'Ik heb er heel veel zin in'
10:03Wat je moet weten over het nieuwe RTL-programma Bij De Jonge Adel: Van De Jacht Tot Het Bal
09:16Alles wat je moet weten over het zevende seizoen van Denkend aan Holland
07:58De TV van gisteren: Mooie start voor nieuw seizoen Van Onschatbare Waarde