TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Samen zingen en weer even plezier hebben. Dat is de missie van Het Onvergetelijke Koor. Zangcoach Babette Labeij heeft wekenlang met mensen met dementie geoefend voor een optreden voor hun dierbaren.
De negentien koorleden werken toe naar de grote avond, die uiteraard geregistreerd is voor dit programma, terwijl een breinexpert aan Jamai Loman uitlegt wat er gebeurt in de hersenen als mensen met dementie muziek maken.
Een soortgelijk idee is al een succes in Groot-Brittannië. Actrice Vicky McClure zag hoe haar aan alzheimer lijdende oma kalmeerde dankzij muziek. Haar reactie inspireerde McClure een koor op te richten met mensen met dezelfde ziekte. In 2022 zong dit Dementia Choir voor maar liefst twintigduizend man op een Engels landgoed.
Het eenmalige programma Het Onvergetelijke Koor is op zondag 28 december 2025 om 21:35 uur te zien bij RTL4.
Dit is waarom het NOS Journaal van 20:00 uur de komende weken verdwijnt van NPO 1
12:48Dit zijn alle voormalige winnaars van The Voice of Holland
11:55Pijnlijk: Chess vertelt in De Bondgenoten over haar nogal korte avontuurtje met Thomas
10:32Dit is de startdatum van het derde seizoen van Schiphol Airport
10:28Winter Vol Liefde-kijker richt pijlen op Klaas: 'Man zonder ruggegraat'