TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
“Het is twaalf uur ’s middags in Londen, zeven uur ’s ochtends in Philadelphia. En over de hele wereld is het nu tijd voor Live Aid.” Met deze woorden trapte BBC-presentator Richard Skinner op 13 juli 1985 een van de grootste muziekevenementen ooit af.
Live Aid at 40 blikt terug op die legendarische dag, die zowel in Londen als Philadelphia werd gehouden. Het kijkt ook naar de evenementen die volgden. Zoals Live 8 dat in 2005 in acht steden plaatsvond.
Bob Geldof organiseerde het wederom, en artiesten die twintig jaar eerder optraden (zoals U2, Paul McCartney en Madonna) gaven weer acte de présence. Dit keer ging het niet om geld inzamelen. Live 8 wilde westerse leiders aanzetten tot het aanpakken van de structurele oorzaken van armoede in Afrika.
Live Aid at 40 is op dinsdag 19 augustus 2025 om 22:10 uur te zien op NPO 2.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Nederland op film, The masked singer, I Wanna Dance: The Whitney Houston Movie
06:00Advent dag 19 | Win 1 van de 3 exemplaren van Minnesota van Jo Nesbø
22:08Dit is de winnaar van Het Perfecte Plaatje 2025
21:39Relatiebreuk voor Echte Gooische moeders-ster Kimberly Bosman
17:45Componist achter Studio Sport en Toppop tunes Tonny Eyk overleden