TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Suriname is in 2025 een halve eeuw onafhankelijk. Dat is al op allerlei manieren belicht en gevierd; van festiviteiten tot tentoonstellingen en tv-programma’s. Als apotheose en afsluiting van dit bijzondere gedenkjaar bezoekt het Nederlands koningspaar van maandag 1 tot en met woensdag 3 december Suriname.
Met het staatsbezoek benadrukken koning Willem-Alexander en koningin Máxima de diepe band tussen de landen. Toch is dit pas het eerste staatsbezoek sinds 1978 en dat heeft vooral te maken met de rol die Desi Bouterse lange tijd in dat land speelde als dictator en veroordeelde drugscrimineel.
Simone Weimans presenteert de registratie NOS Koningspaar in Suriname en correspondent Nina Jurna duidt de officiële zaken. Jurna schreef al drie boeken over het land.
NOS Koningspaar in Suriname is op donderdag 4 december 2025 om 22:15 uur te zien op NPO 2.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: magere start voor Het Diner en 'pijnlijk foutje' in tv-première Máxima
06:47Vanavond op TV: De vrouwen van ..., So you think you can dance, Beverly Hills Cop II
13:00Máxima-regisseurs keken wel vijftig keer naar huwelijk Willem-Alexander en Máxima
11:12Katja Schuurman aangevallen door een geest in De Drop
11:07Kijkcijfers: Voice of Holland blijft ook zonder Blind Auditions de concurrentie de baas