TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
De 25-jarige Salem komt uit het noordwesten van Afrika, maar leefde en studeerde in Oekraïne toen daar de oorlog begon. Hij vluchtte naar Nederland, waar hij als zogeheten 'derdelander' in een opvangcentrum moet wachten op een besluit over zijn verblijf. Tot die tijd bevindt Salem zich in een schemerzone waar tijd niet lijkt te bestaan.
Regisseur Pieter Genee leerde Salem kennen via hun gedeelde liefde voor voetbal. Met de korte documentaire Vagevuur maakte hij een intiem portret van iemand die ondanks alle tegenslagen blijft dromen van een betere toekomst.
Die toekomst wordt onzeker als Salim bericht krijgt dat derdelanders worden uitgezet. In het opvangcentrum heerst verslagenheid: waarom genieten vluchtelingen als Salem minder bescherming dan Oekraïners?
De NPO Doc: Vagevuur zie je op maandag 27 oktober 2025 om 23:20 uur op NPO 2.
Dit is wanneer het nieuwe seizoen van Gooische Vrouwen wordt verwacht
13:08Gooische Vrouwen: zo zag je Linda de Mol, Lies Visschedijk en Tjitske Reidinga nog nooit
12:40De Hanslers: Monique weet niet wat ze zit, 'Dit is bizar'
12:09Tunnelvisie met Thomas: Alle hints naar Merel, Nathan en Loes op een rij
12:05Deze BN'ers doen mee aan het vierde seizoen van LOL: Last One Laughing