TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Vandaag precies 81 jaar geleden vond D-day plaats, een grootschalige operatie in de Tweede Wereldoorlog om de Normandische havens in handen te krijgen. Ter gelegenheid daarvan duikt presentator Philip Freriks in de persoonlijke belevenissen van twee soldaten in het tweedelige Oorlogsalbums.
De titel verwijst naar fotoalbums die de soldaten maakten en waarvan de redactie twee anonieme exemplaren opkocht. Via uitgebreid onderzoek wordt de reis van de soldaat gevolgd.
De Amerikaan van de eerste aflevering blijkt bijvoorbeeld hospik en was zowel in Nederland als de Belgische Ardennen om gewonde makkers bij te staan. Daarnaast wordt een poging gedaan om de identiteit van de soldaten te achterhalen, zodat Freriks het boek kan terugbrengen naar de nazaten.
Oorlogsalbums is op vrijdag 6 juni 2025 om 20:30 uur te zien op NPO 2.
Martine van Os onthult startdatum van nieuw seizoen We Zijn er Bijna!
16:00Wanneer is Lubach voor het laatst te zien?
14:23Op deze dag is Tijd voor MAX voor het laatst te zien
13:16Tina Nijkamp na nieuws Suzan & Freek: 'Hoe nu verder met The Voice of Holland?'
12:46Karin uit Boer Zoekt Vrouw: 'Dit was een gekke opmerking van John'