TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
De hoge adel had vroeger speciale bekers voor het drinken van chocola: Mayabekers. Expert Wim Bouwman krijgt in Tussen kunst en kitsch drie exemplaren in handen. De bekers zijn versierd met goden en rituelen.
In het Kunstmuseum Den Haag, waar deze uitzending vandaan komt, taxeert Kitty Laméris een opvallend glas. Karel II staat er namelijk op afgebeeld, compleet met wapentuig. De kanonnen, trommels en pijlen moeten zijn macht illustreren. Juist die afbeelding maakt het glas bijzonder. Door naar de nogal vooruitstekende onderkaak te kijken, kan Kitty Laméris eenvoudig zien of dit portret een van de Habsburgers is. Zij hadden namelijk zo’n enorme kinnebak. En expert Willem de Winter buigt zich over een portret van beeldhouwer Saar de Swart.
Zij kwam in 1861 ter wereld in Arnhem. Na haar opleiding toog ze naar Parijs, waar ze les kreeg van Auguste Rodin. Ook woonde ze in Amsterdam, in het huis van kunstenaar Willem Witsen. In zijn woning - het Witsenhuis - was veel plaats voor andere kunstenaars, zoals schilder George Breitner. Het te taxeren portret van Saar de Swart is niet gesigneerd. Toch is in het werk duidelijk de hand van Isaac Israëls te zien. Hij was de zoon van schilder Jozef Israëls. Isaac was een van de belangrijkste namen uit de groep van Amsterdamse Impressionisten. Zijn losse schilderstijl is duidelijk in het portret te herkennen.
Video: André van Duin over zijn laatste emotionele ontmoeting met Joke Bruijs
10:20The Connection keert terug met een nieuw seizoen
10:06Ferry Doedens kruipt weer in de rol van Lucas Sanders voor jubileum GTST
10:00Beau van Erven Dorens verklapt zijn ultieme droomgast voor Casa di Beau: 'Wie is hij nu echt?'
08:46De TV van gisteren: Emotionele Oos Kesbeke trekt veel kijkers naar RTL4 met De Augurkenkoning