TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Arie Boomsma heeft gereageerd op de uitspraken die Fidan Ekiz zondagavond deed in Op1. Zij betrok de presentator in de VI-rel door hem te beschuldigen van ‘NSB-gedrag’. Arie Boomsma vindt dit ‘heel jammer’, laat hij NU.nl weten.
Ekiz doelde met haar uitspraak op een recente Instagrampost van Arie Boomsma. Hierin zou hij adverteerders tippen om te stoppen met VI. Dat Ekiz hierop reageert met een verwijt van 'NSB-gedrag', kan Boomsma niet begrijpen.
"Het is heel jammer dat iemand als journalist in een officieel programma dingen overneemt zonder de feiten", vertelt hij. "Dat vind ik moeilijk om te zien."
In het interview met NU.nl benadrukt Boomsma dat Ekiz zijn bericht verkeerd heeft opgevat. "Het enige dat ik gedaan heb is vragen: moet je je als adverteerder of als kijker of als zender niet afvragen of je een podium voor discriminatie van minderheden wil zijn? Dat is een heel relevante vraag, maar het is een vraag", legt hij uit. "Daar gaat het over. Die heb ik nu gesteld en dan is het ook klaar."
Hij hoopt dat de aandacht snel weer verschuift naar het racismedebat. "Hoe moeten we omgaan met racisme? Wil je daar een podium aanbieden? Waar ligt de verantwoordelijkheid? Dat zijn relevante vragen."
Boomsma is van plan om het er niet bij te laten zitten. "Ik voel me verantwoordelijk om op te staan, want als mensen niet opstaan tegen racisme gebeurt er nooit iets." Of dit meteen ook het einde betekent van de VI-rel, moeten we nog maar zien.
De kogel is door de kerk: Only Joling krijgt een derde seizoen
12:45Bondgenoten Anouk en Diederik willen meer op tv: 'In deze programma's'
10:03AVROTROS zet streep door Songfestival 2027: dit is waarom
10:02Vandaag Inside is terug: dit zijn de gasten maandagavond
10:00Bonnie hoopt ooit nog eens terug te keren in De Bondgenoten: 'Dan ben ik iets minder lief'