TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Zweedse auteur Fredrik Backman schreef met zijn debuutroman meteen een bestseller. Alleen al in Zweden verkocht hij ruim zevenhonderdduizend exemplaren van Een man die Ove heet.
Drie jaar later verscheen deze verfilming. Hoofdpersoon is de 59-jarige brompot Ove (Rolf Lassgård in een glansrol).
Sinds de dood van zijn vrouw ziet hij het leven niet meer zitten. Ove probeert zelfs een paar keer uit het leven te stappen, maar zijn zelfmoordpogingen mislukken steeds op knullige wijze.
Niet voor niets grapt zijn buurvrouw Parvaneh (Bahar Pars) na de zoveelste misser: “Ove, je bent echt slecht in doodgaan.”
Parvaneh en haar gezin geven Oves leven stukje bij beetje weer wat kleur.
Hoewel het onderwerp anders doet vermoeden is Een man die Ove heet geen zware film, maar juist een luchtige en ontroerende tragikomedie met een onweerstaanbare hoofdpersoon.
Hoofdrolspeler Rolf Lasgård was tijdens de opnamen precies even oud als Ove. Toch moest hij voor Een man die Ove heet flink in de grime.
Ove ziet er namelijk een stuk ouder uit dan hij is. Make-upartiesten Eva Von Bahr en Love Larson kregen een Oscarnominatie voor hun werk.
Daarnaast werd de film genomineerd in de categorie beste buitenlandse film.
Waar blijven de meubels van De Bondgenoten? Mysterie ontrafeld
13:15Emma Wortelboer in verwachting van tweede kindje
12:18Sterren staan stil bij '1 jaar zonder Loretta Schrijver'
11:37Komt er een tweede seizoen van De Bogaartjes?
10:50Verspreking van Roos in De Verraders zet de boel op z’n kop: ‘Wat doe je nu?’