TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Amerikaanse president Marshall (Harrison Ford) keert terug uit Moskou als zijn vliegtuig Air Force One wordt gekaapt door Russische terroristen. Hij heeft net tegenover de hele wereld verkondigd dat de Verenigde Staten niet onderhandelen met terroristen.
Nu deze terroristen echter hem en zijn gezin bedreigen, staat hij voor een moeilijke keuze. De kapers, onder leiding van Ivan Korshunov (Gary Oldman), eisen dat de fascistische Generaal Radek in Moskou wordt vrijgelaten. Zo niet, dan wordt elk half uur een passagier gedood.
Marshall is echter niet voor een gat te vangen. Als oud-strijder is hij in het bezit van een eremedaille, dus komen ook de terroristen voor een aantal verrassingen te staan. Door te doen alsof hij op slinkse wijze is ontsnapt, zet Marshall zijn tegenstanders op het verkeerde been.
De toenmalige president, Bill Clinton, heeft toen de film uitkwam 'm maar liefst twee keer gekeken. Hij vond de film zo goed, dat hij hem tijdens persconferenties prees. Hij had wel een puntje van kritiek: de echte Air Force One had volgens hem geen achterlaadklep of ontsnappingcapsules. Regisseur Wolgang Petersen opperde dat toekomstige modellen deze veiligheidsfuncties wel zou moeten hebben.
Adieu God gaat door maar dan niet met Tijs van den Brink
15:30Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op dinsdag
14:56De streamingtip van de week: The Verdict of Michael Jackson op Netflix
14:30De Videoland-documentaire Nachtkinderen laat langer op zich wachten
14:01De Videoland-original Vals Spel deze zomer te zien op RTL 4