TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het ruimteschip Nostromo is op weg naar de aarde als de boordcomputer een noodsignaal opvangt.
Dat noodsignaal komt van een ruimteschip dat op de maan van een afgelegen planeet is neergestort. Drie bemanningsleden besluiten een kijkje te gaan nemen bij het wrak.
Het schip lijkt verlaten, maar de bemanningsleden vinden wel een soort nest. Ze besluiten de eieren in dat nest nader te onderzoeken
Dat is een slecht idee: uit een van de eieren komt een alien.
En niet zo maar eentje. Deze Alien is bloeddorstig, zo goed als onkwetsbaar en levensgevaarlijk.
Ook niet echt prettig: de angstaanjagende xenomorph plant zich op een gruwelijke wijze voort.
Alien liftte in 1979 mee op de sciencefictionhype rond films als Star Wars en Star Trek. Er is een belangrijk verschil tussen die films.
Waar Star Trek en Star Wars vooral avonturenfilms zijn die zich afspelen in de ruimte, tapt regisseur Ridley Scott voor Alien uit een heel ander vaatje: horror.
Die mix tussen horror en sciencefiction werkt als een tiet: Alien brengt dik 200 miljoen dollar in het laatje. Niet slecht voor een film die een slordige 11 miljoen kostte.
Ook bijzonder: de hoofdpersoon in Alien is een vrouw. Ripley (Sigourney Weaver) groeit door de jaren heen zelfs uit tot een iconisch personage.
Roxeanne Hazes verzorgt in Memoriam-act tijdens Gouden Televizier-Ring Gala
15:30Greetje Hakvoort geeft update na relatiebreuk
14:34Linda de Mol werkt aan geheimzinnig nieuw tv-programma: 'Heel leuk idee'
10:57Deze singles doen mee aan het nieuwe seizoen van Love Island VIPS
10:28Jan Slagter over het vertrek van Martine van Os bij Tijd voor MAX: 'We hopen dat ze in de toekomst nog iets voor ons kan doen'