TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Het ruimteschip Nostromo is op weg naar de aarde als de boordcomputer een noodsignaal opvangt.
Dat noodsignaal komt van een ruimteschip dat op de maan van een afgelegen planeet is neergestort. Drie bemanningsleden besluiten een kijkje te gaan nemen bij het wrak.
Het schip lijkt verlaten, maar de bemanningsleden vinden wel een soort nest. Ze besluiten de eieren in dat nest nader te onderzoeken
Dat is een slecht idee: uit een van de eieren komt een alien.
En niet zo maar eentje. Deze Alien is bloeddorstig, zo goed als onkwetsbaar en levensgevaarlijk.
Ook niet echt prettig: de angstaanjagende xenomorph plant zich op een gruwelijke wijze voort.
Alien liftte in 1979 mee op de sciencefictionhype rond films als Star Wars en Star Trek. Er is een belangrijk verschil tussen die films.
Waar Star Trek en Star Wars vooral avonturenfilms zijn die zich afspelen in de ruimte, tapt regisseur Ridley Scott voor Alien uit een heel ander vaatje: horror.
Die mix tussen horror en sciencefiction werkt als een tiet: Alien brengt dik 200 miljoen dollar in het laatje. Niet slecht voor een film die een slordige 11 miljoen kostte.
Ook bijzonder: de hoofdpersoon in Alien is een vrouw. Ripley (Sigourney Weaver) groeit door de jaren heen zelfs uit tot een iconisch personage.
Vanavond op TV: Strijders, Kees van der Spek ontmaskert, Deja Vu
11:07Komt er nóg een seizoen of zelfs film van Gooische Vrouwen? Linda de Mol deelt veelbelovende update
10:35Toch geen verkering: Arie klimt in de pen over 'anders geïnterpreteerde' relatie met Caroline na B&B Vol Liefde
10:00Yvon Jaspers stuitte op weerstand tijdens het maken van documentaire: 'Er werd geadviseerd niet met mij te praten'
09:58Yves Berendse raakt gevoelige snaar bij Fay Claassen in Beste Zangers