TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mavela (Martha Canga Antonia) woont in een arme buitenwijk van Brussel. Ze is lid van de beruchte jeugdbende Black Bronx.
Wanneer ze weer eens op het politiebureau belandt, ontmoet ze Marwan (Aboubakr Bensaihi), lid van de rivaliserende bende 1080. Ondanks dat hun bendes het niet tolereren, worden Mavela en Marwan verliefd op elkaar.
De Marokkaanse Marwan en Congolese Mavela moeten kiezen: hun bende of de liefde?
Black lijkt een soort moderne versie van Romeo & Julia, waarin het liefdesverhaal van William Shakespeare naar de achterbuurten van Brussel is verplaatst. Toch is het vooral ook een rauwe film over het harde straatleven.
Er wordt niets geromantiseerd, geweld komt expliciet in beeld en het wordt vooral duidelijk dat het voor de bendes een kwestie van overleven is. Daarbij vervagen alle grenzen.
Het sterke aan dit misdaaddrama is dat de hoofdrolspelers van de straat zijn geplukt en in Black debuteren als acteur. De twee spreken de taal van de straat en blijken ook een goede chemie te hebben.
Interessant is de ontwikkeling van Mavela van een wat naïef meisje tot keiharde tiener. De wetten van de straat leer je snel, zo blijkt.
Flo keert terug op NET5: dit is wanneer de nieuwe afleveringen te zien zijn
09:59De Bondgenoten-Salar weigert iets te zeggen over zijn relatie met Mercedes
09:58Monique Hansler kan geen kleren aan door Spaanse hitte en zegt opnames De Hanslers af
09:28Danny de Munk benaderd voor nieuwe reallifesoap
08:51De TV van gisteren: kijkers niet onder de indruk van matig optreden Dries Roelvink bij De Oranjezomer