TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Mavela (Martha Canga Antonia) woont in een arme buitenwijk van Brussel. Ze is lid van de beruchte jeugdbende Black Bronx.
Wanneer ze weer eens op het politiebureau belandt, ontmoet ze Marwan (Aboubakr Bensaihi), lid van de rivaliserende bende 1080. Ondanks dat hun bendes het niet tolereren, worden Mavela en Marwan verliefd op elkaar.
De Marokkaanse Marwan en Congolese Mavela moeten kiezen: hun bende of de liefde?
Black lijkt een soort moderne versie van Romeo & Julia, waarin het liefdesverhaal van William Shakespeare naar de achterbuurten van Brussel is verplaatst. Toch is het vooral ook een rauwe film over het harde straatleven.
Er wordt niets geromantiseerd, geweld komt expliciet in beeld en het wordt vooral duidelijk dat het voor de bendes een kwestie van overleven is. Daarbij vervagen alle grenzen.
Het sterke aan dit misdaaddrama is dat de hoofdrolspelers van de straat zijn geplukt en in Black debuteren als acteur. De twee spreken de taal van de straat en blijken ook een goede chemie te hebben.
Interessant is de ontwikkeling van Mavela van een wat naïef meisje tot keiharde tiener. De wetten van de straat leer je snel, zo blijkt.
De TV van gisteren: Vernieuwde Triviant valt nog niet in de smaak bij kijkers
06:47Vanavond op TV: We zijn er bijna!, Woeste grond, G.I. Jane
22:02Vraag van Fred in B&B Vol Liefde ontketent storm aan reacties van kijkers: 'Dit is toch van de zotte'
16:01Medisch Centrum West-actrice Marjolein Sligte overleden
14:07Make Up Your Mind onthult eerste beelden van nieuw seizoen met 34 BN'ers