TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 1974 verlieten bezoekers geschokt de bioscoop na het zien van de wraakfilm Death Wish, waarin de legendarische Charles Bronson het recht in eigen hand nam.
Anno 2018 treedt Bruce Willis in deze remake van Death Wish in de voetsporen van Bronson. Willis speelt chirurg Paul Kersey. Op zijn operatietafel ziet Kersey dagelijks wat de gevolgen zijn van de geweldsgolf die door de straten van Chicago waart. Het wordt pas écht persoonlijk als zijn vrouw en dochter het slachtoffer worden van een gewapende overval. Als blijkt dat de politie weinig kan doen, is Paul woedend. En als Willis iemand speelt die woedend is, berg je dan maar.
Kersey laat het er niet bij zitten: hij gaat op eigen houtje op zoek naar de daders. En hij zal niet rusten voor hij die een koekje van eigen deeg gegeven heeft.
Regisseur Eli Roth wilde Death Wish zo realistisch mogelijk maken. Hij bracht veel tijd door met politieagenten uit Chicago. Zo kon hij de politiebureaus goed in beeld brengen. Bovendien vertelden de agenten hem veel over het geweld in de stad.
Dankzij de originele Death Wish groeide Charles Bronson uit tot een actiester. Hij was in 1988 in beeld om de hoofdrol te spelen in Die Hard. Die rol ging uiteindelijk naar Bruce Willis, die nu dus de rol van Bronson overneemt.
Partnerbijdrage
De feestdagen worden dit jaar extra bijzonder op BBC NL. Met nieuwe kerstspecials van Death in Paradise, Beyond Paradise en Call the Midwife staat de zender garant voor spanning, warmte en ontroering.
Noa Vahle: 'Zo vieren we kerst in huize De Mol'
09:31Documentaire Wij Zijn GTST is vanaf nu te zien op Videoland
09:20Keert Billy de Palma terug in Goede Tijden, Slechte Tijden?
07:50Open Casa krijgt een nieuw seizoen op Prime Video
07:32De TV van gisteren: Seizoensstart Woeste Grond trekt veel kijkers