TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Filmregisseur Salvador Mallo (Antonio Banderas) merkt aan alles dat hij ouder wordt. Zijn lijf begint hem in de steek te laten en ook zijn geest lijkt het de laatste tijd wat af te laten weten.
Waar hij vroeger ideeën te over had, ligt zijn creativiteit nu al tijden stil. Zijn carrière zou dus wel eens voorbij kunnen zijn.
In dezelfde periode vertelt een producent hem van de plannen om Mallo's eerste film te restaureren en opnieuw uit te brengen.
Dat brengt hem in contact met Alberto Crespo (Asier Etxeandia), die destijds de hoofdrol speelde.
Regisseur Pedro Almodóvar gebruikt in Dolor y gloria het personage Salvador als verlengstuk van zichzelf, als manier om terug te kijken op zijn carrière, zijn oeuvre en de pijn en de glorie die het regisseurschap hem gebracht heeft. Dat zijn goede vriend Banderas de hoofdrol speelt maakt dat verhaal des te indrukwekkender.
Regisseur Pedro Almodóvar en zijn hoofdrolspeler Antonio Banderas zijn dus met elkaar bevriend. Die vriendschap gaat een heel eind terug.
Al in 1982 werkte het duo voor het eerst samen, in Laberinto de pasiones. Dolor y gloria is alweer de achtste film die de twee samen maken.
Ook met Penélope Cruz, die in flashbacks Salvadors moeder speelt, werkt de regisseur graag samen. Dit is haar zesde Almodóvar-film.
Partnerbijdrage
Nederland kent genoeg dramaseries, maar sommige titels weten echt iets los te maken. Sleepers, de Videoland Original die sinds 2022 te streamen is, hoort zonder twijfel in die categorie. Maar wat maakt deze serie het kijken waard?
Jennie Jelies komende tijd minder in Spanje te vinden
11:30Dit kijk je in januari 2026: alle nieuwe tv-programma’s en seizoenen op een rij
10:41Eddy Zoëy pakt werk weer op na pauze vanwege zeldzame aandoening
09:04Overtreders keert terug met een nieuw seizoen
07:44Nieuwe dagelijkse quizshow voor SBS6: Pokerface