TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
First Blood is het begin van een reeks Rambo-films en tevens de beste. Sylvester Stallone speelt een Vietnameveteraan die in de cel belandt. Daar komen zijn oorlogstrauma's opborrelen.
Vietnamveteraan John Rambo (Sylvester Stallone) komt in First Blood naar het stadje Hope in de staat Washington om een oude legermaat op te zoeken. Hij bereikt zijn huis nooit: de plaatselijke sheriff pakt Rambo op en begint hem te vernederen.
Dat had hij beter niet kunnen doen. Rambo ontsnapt en begint vanuit de heuvels rond Hope een heus guerillaoffensief tegen de sheriff en zijn manschappen.
Bij het filmen van die ontsnappingspoging was Sly iets te enthousiast: hij deelde een elleboogstoot uit en brak per ongeluk de neus van een stuntman. Stallone was overigens bijzonder kritisch over zijn eigen acteerwerk in First Blood. Toen hij de eerste versie van de film zag, probeerde hij de productie terug te kopen en te vernietigen. Zover kwam het gelukkig niet.
Sterker nog: First Blood was de eerste in een reeks van vijf Rambo-films. Er zijn plannen voor een tv-serie rond John Rambo. Wanneer Rambo: New Blood te zien zal zijn, is nog niet bekend.
De knock-outfase van het WK voetbal gaat van start met Zuid-Afrika - Canada. Het is voor het eerst dat een WK een zestiende finale kent, waardoor deze wedstrijd meteen een historische primeur is. De aftrap is om 21.00 uur in het Los Angeles Stadium.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
12:47Zus van Victor Vlam openhartig in Mischa en de Mannen die het Beter Weten: 'Heel erg van geschrokken'
11:52Hier kun je de duetten uit de halve finale van Stars on Stage terugkijken
11:05WK-optreden Orgel Joke alléén als Oranje wint van Marokko: 'Hoop dat niet alles voor niks is geweest'
10:20De TV van gisteren: halve finale Stars on Stage bezorgt kijkers zelfs in tropische hitte kippenvel