TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Al bij het verschijnen van Remco Camperts Het leven is vurrukkulluk in 1961 wilde regisseur Frans Weisz het boek verfilmen. Uiteindelijk koos Weisz voor zijn regiedebuut voor Gangstermeisje, een ander boek van Campert, maar het idee bleef.
Lang leek het erop dat het er nooit van zou komen, maar ruim vijftig jaar later maakte Weisz dan toch Het leven is vurrukkulluk. De film draait om boezemvrienden Boelie (Géza Weisz) en Mees (Reinout Scholten van Aschat), en de bijzondere zomerdag die ze beleven met Panda (Romy Louise Lauwers).
Weisz bedacht een trucje om het verhaal van de jaren 60 naar het heden te tillen: de hoofdpersonen zijn qua kleding, gedrag en taalgebruik onmiskenbaar sixties, de figuranten in het zonovergoten Vondelpark zijn juist modern.
Dat contrast is leuk gevonden, maar het leidt soms wel wat af van het verhaal. Wat overblijft is een vrolijke, zonnige romantische komedie.
Voor Géza Weisz was zijn hoofdrol in Het leven is vurrukkulluk extra speciaal. Regisseur Frans Weisz is zijn vader.
In De wereld draait door vertelt de acteur dat het maken van de film "de mooiste reis tot nu toe" was.
"Het leven is ook écht verrukkelijk. Ik ben opgegroeid met iemand die mij dat heeft proberen bij te brengen.”
“Mijn vader is iemand die het leven bij de lurven grijpt en daarom is dit heel bijzonder.”
Dit zijn de leukste kijktips voor Pride 2026
14:10We Zijn er Bijna!: dit is de exacte route die Marlijn en de kampeerders afleggen
13:34Wanneer is LUBACH weer terug op tv?
12:55Erica Terpstra tóch nog op reis voor MAX?
12:11B&B Vol Liefde: 'Nee Ceciel, ik wil niet meer met je eten'