TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In 1993 zaten hele bioscopen vol mensen met open mond. De dinosaurussen in Jurassic Park zien er zo levensecht uit, dat het moeilijk te geloven is dat ze geanimeerd zijn.
De excentrieke rijkaard John Hammond (Richard Attenborough) is niet tevreden met het simpelweg kweken van dino’s. Hij wil dat mensen naar de prehistorische reptielen kunnen komen kijken.
Daarom heeft hij op een tropisch eiland een enorme dinodierentuin laten bouwen: Jurassic Park. Voordat het park opengaat voor het publiek, nodigt hij een stel wetenschappers uit om een kijkje te komen nemen in het park.
Paleontologenkoppel Alan Grant (Sam Neill) en Ellie Sattler (Laura Dern) hadden niet verwacht ooit levende dino’s te zien, dus ze kijken hun ogen uit. Wiskundige Ian Malcolm (Jeff Goldblum) is sceptisch. Volgens hem moet het wel fout gaan met die reuzen.
Malcolm krijgt gelijk: de stroom op het eiland valt uit. Daardoor kunnen de dino’s, dus ook de levensgevaarlijke tyrannosaurus rex, vrij over het eiland rondlopen.
Hoewel Jurassic Park alweer 25 jaar oud is, zijn de special effects nog steeds indrukwekkend. De film brak niet voor niets record na record.
Liesbeth uit Echte Reizigersvrouwen: 'Bij mij is alles echt, behalve...'
14:02Is dit de verteller van The Passion 2026?
13:37Je kunt je nu al opgeven voor (een eventueel) tweede seizoen van Love Is Blind
13:10De shows van Vandaag Inside en De Oranjezomer op Curaçao krijgen steeds meer vorm
12:55Bert in URK!: 'Greetje, leven met jou is soms pittig maar laten we samen oud worden'