TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Iedereen die als kind weleens met een tennisracket als gitaar voor de spiegel heeft gestaan, weet waar Not Fade Away over gaat. Over die ene grote droom: een bandje beginnen en beroemd worden.
Zoals het zusje van hoofdpersoon Douglas (John Magaro) in de voice-over al verklapt, blijft die grote doorbraak voor de meeste bands een droom. Zo ook voor Douglas en zijn maten.
Regisseur en scenarioschrijver David Chase – het brein achter maffiaserie The Sopranos – maakt met Not Fade Away zijn eerste speelfilm.
Hij schetst een knap tijdsbeeld van het New Jersey van de jaren 60. Van de generatiekloof tussen Douglas en zijn ouders tot het gerommel in zijn bandje en de politieke onrust, het komt allemaal voorbij in deze liefdevolle film over Chase’ eigen jeugd.
David Chase werkt in Not Fade Away samen met een aantal oude bekenden. James 'Tony Soprano' Gandolfini speelt de vader van Douglas.
Steven Van Zandt had ook een rol in The Sopranos. In deze film acteert hij niet. Hij verzorgt de muziek van de film.
Van Zandt had 10 procent van het totale budget van (de film kostte zo'n twintig mijoen dollar) nodig om de rechten voor alle liedjes die je in de film hoort te regelen.
Gelukkig weet hij zijn weg in de muziekwereld. Steven Van Zandt is al sinds 1975 gitarist in de band van Bruce Springsteen.
Twee absolute toppers staan vandaag op het programma in de achtste finales van het WK voetbal. Brazilië neemt het op tegen Noorwegen, terwijl gastland Mexico later in de nacht de strijd aangaat met Engeland.
Tom Dumoulin analyseert de Tour de France 2026 bij de NOS: 'Ik heb een periode een afkeer gehad van het wielrennen'
06:47Vanavond op TV: Beck, NCIS, Starsky & Hutch
06:00Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij