TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Iedereen die als kind weleens met een tennisracket als gitaar voor de spiegel heeft gestaan, weet waar Not Fade Away over gaat. Over die ene grote droom: een bandje beginnen en beroemd worden.
Zoals het zusje van hoofdpersoon Douglas (John Magaro) in de voice-over al verklapt, blijft die grote doorbraak voor de meeste bands een droom. Zo ook voor Douglas en zijn maten.
Regisseur en scenarioschrijver David Chase – het brein achter maffiaserie The Sopranos – maakt met Not Fade Away zijn eerste speelfilm.
Hij schetst een knap tijdsbeeld van het New Jersey van de jaren 60. Van de generatiekloof tussen Douglas en zijn ouders tot het gerommel in zijn bandje en de politieke onrust, het komt allemaal voorbij in deze liefdevolle film over Chase’ eigen jeugd.
David Chase werkt in Not Fade Away samen met een aantal oude bekenden. James 'Tony Soprano' Gandolfini speelt de vader van Douglas.
Steven Van Zandt had ook een rol in The Sopranos. In deze film acteert hij niet. Hij verzorgt de muziek van de film.
Van Zandt had 10 procent van het totale budget van (de film kostte zo'n twintig mijoen dollar) nodig om de rechten voor alle liedjes die je in de film hoort te regelen.
Gelukkig weet hij zijn weg in de muziekwereld. Steven Van Zandt is al sinds 1975 gitarist in de band van Bruce Springsteen.
Wanneer is Goedemorgen Nederland weer terug op tv?
11:23Bekijk de eerste beelden van het tweede seizoen De Hanslers: Van de Piste naar de Playa
10:16De eerste beelden van Bestemming X 2026 zijn verschenen
10:00Barbara de Loor onthult haar favoriete serie: 'Er zit veel humor en zelfspot in'
09:54Hoe leuk: alle afleveringen van De Fabeltjeskrant komen online