TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Iedereen die als kind weleens met een tennisracket als gitaar voor de spiegel heeft gestaan, weet waar Not Fade Away over gaat. Over die ene grote droom: een bandje beginnen en beroemd worden.
Zoals het zusje van hoofdpersoon Douglas (John Magaro) in de voice-over al verklapt, blijft die grote doorbraak voor de meeste bands een droom. Zo ook voor Douglas en zijn maten.
Regisseur en scenarioschrijver David Chase – het brein achter maffiaserie The Sopranos – maakt met Not Fade Away zijn eerste speelfilm.
Hij schetst een knap tijdsbeeld van het New Jersey van de jaren 60. Van de generatiekloof tussen Douglas en zijn ouders tot het gerommel in zijn bandje en de politieke onrust, het komt allemaal voorbij in deze liefdevolle film over Chase’ eigen jeugd.
David Chase werkt in Not Fade Away samen met een aantal oude bekenden. James 'Tony Soprano' Gandolfini speelt de vader van Douglas.
Steven Van Zandt had ook een rol in The Sopranos. In deze film acteert hij niet. Hij verzorgt de muziek van de film.
Van Zandt had 10 procent van het totale budget van (de film kostte zo'n twintig mijoen dollar) nodig om de rechten voor alle liedjes die je in de film hoort te regelen.
Gelukkig weet hij zijn weg in de muziekwereld. Steven Van Zandt is al sinds 1975 gitarist in de band van Bruce Springsteen.
Partnerbijdrage
Frank van Leeuwen presenteert nieuwe dagelijkse quiz: 'Aan het begin van een ontzettend leuk, creatief avontuur'
15:44Iris vindt liefde bij oude bekende uit B&B Vol Liefde, maar vergeet één belangrijk detail
15:09Glitter, glamour en verrassingen: Make Up Your Mind pakt uit met bijzondere special
13:51Oude seizoenen van Bureau-serie verdwenen van Videoland: Ewout Genemans legt uit waarom
13:12Het MAX Orkest zoekt nieuw muzikaal talent en gooit de deuren verder open