TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
16 juli 1942 is een zwarte dag in de Franse geschiedenis. Op die dag pakt de Parijse politie, die collaboreert met de nazi's, bij razzia's ruim dertienduizend Joden op en brengt ze over naar een stadion. Vandaaruit zetten de nazi's hen op de trein naar Duitse concentratiekampen.
Ruim zestig jaar later is de Amerikaanse onderzoeksjournalist Julia Jarmond (Kristin Scott Thomas) bezig met een artikel over die zestiende juli. Tijdens haar research stuit ze in de archieven op het verhaal van de destijds tienjarige Sarah.
Ook Sarah en haar ouders worden opgepakt en overgebracht naar het Vélodrome d'Hiver. Vlak daarvoor heeft ze haar kleine broertje verstopt in een kast: Sarah denkt dat ze over een paar uur wel weer thuis zullen komen en dat ze haar broertje dan kan bevrijden.
Via Sarahs dossier ontdekt Julia in Haar naam was Sarah een goed verborgen geheim van haar eigen schoonfamilie.
Haar naam was Sarah (Elle s'appelait Sarah in het Frans) is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Tatiana de Rosnay. Bij het verschijnen van de film stond de teller op vier miljoen verkochte exemplaren. Het boek was toen al in 37 talen vertaald.
Partnerbijdrage
Nederland kent genoeg dramaseries, maar sommige titels weten echt iets los te maken. Sleepers, de Videoland Original die sinds 2022 te streamen is, hoort zonder twijfel in die categorie. Maar wat maakt deze serie het kijken waard?
Vanavond op TV: BuZa, The masked singer, Jumper
06:00Geniet van lekker wat drama in het vierde seizoen van The Real Housewives of Amsterdam
20:52Nieuw programma Pandora met Ruben Nicolai start in januari op RTL4
19:57Francesca uit Niet Klein Te Krijgen overleden op 12-jarige leeftijd
15:23Ook bezuinigingen bij de NOS: deze tv-programma's sneuvelen