TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Frank Moses (Bruce Willis) was ooit de beste in zijn vak. De gepensioneerde CIA-agent heeft nu een saai leventje in een nog saaiere buitenwijk. Het enige positieve in zijn bestaan is het contact met Sarah (Mary-Louise Parker). Als zijn vroegere baas een aanslag pleegt op zijn leven, slaan Frank en Sarah samen op de vlucht.
Al snel ontdekt Frank dat zijn baas niet alleen hem, maar ook zijn oude team wil ombrengen. Reden hiervoor is dat Frank en zijn oud-collega's te veel over het reilen en zeilen van de Amerikaanse geheime dienst weten.
Frank is ergens wel blij met al dat gevaar: zo gebeurt er tenminste weer wat. Hij trommelt zijn oud-collega's op en als RED (Retired, Extremely Dangerous) gaan ze de strijd met hun belagers aan.
De actiekomedie RED is gebaseerd op de gelijknamige stripboeken van Warren Ellis en Cully Hamner.
Bruce Willis is niet de enige filmster op leeftijd die een rol heeft in deze verfilming. Topacteurs als Morgan Freeman, John Malkovich, Helen Mirren en Richard Dreyfuss spelen Franks oud-collega's.
Mede dankzij die sterren werd de film een succes: wereldwijd bracht RED zo'n 200 miljoen dollar in het laatje. En de oudjes waren nog niet uitgespeeld: in 2013 verscheen RED 2.
 
                        Partnerbijdrage
Deze gasten brengen dit seizoen een bezoekje aan Boerderij van Dorst
10:00Teun Föhn vertelt meer over Teun op de Biblebelt: 'Waar je ook woont: je mag er zijn'
10:00Simon Keizer blikt vooruit op Onvergetelijke Liedjes: 'Niemand weet vooraf wie er meedoen'
08:56De TV van gisteren: Ruim 1,4 miljoen kijkers voor verkiezingsuitslag op NPO1
06:47Vanavond op TV: Onvergetelijke liedjes, St. Willebrord: Het mirakel van Brabant, X-Men: First Class
