TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Haar leven lang traint Dominika (Jennifer Lawrence) voor de positie als prima ballerina bij het prestigieuze Bolsjojtheater in Moskou. Tot een onbenullig ongelukje daar een einde aan maakt.
Voor de Russische schone goed en wel van de krukken verlost is, dwingt haar gewiekste oom (Matthias Schoenaerts) haar om zich te laten opleiden tot Red Sparrow: een geheim agent die haar schoonheid, charme en vernuft gebruikt om het vertrouwen van de vijand te winnen. Zo weten de ‘mussen’ (staats)geheimen te ontfutselen aan hun doelen.
Dominika krijgt opdracht om CIA-agent Nate Nash (Joel Edgerton) in te palmen, maar die is natuurlijk niet van gisteren. Haar bestaan hangt echter van het succes van haar missie af.
De dagen van de Koude Oorlog herleven in dit hedendaagse, bij vlagen nogal perverse spionageavontuur. De aankleding en locaties zijn beeldig en de shots eveneens.
Toch blijft het een tikje vreemd dat de Russen geen echte Russen zijn: in alle belangrijke rollen zie je Amerikaanse of Europese acteurs. Zo speelt Thekla Reuten Dominika’s huisgenootje Marta.
Jennifer Lawrence ging stevig in training voor haar hoofdrol in Red sparrow. Ze oefende op haar Russische accent en ze kreeg vier maanden lang drie uur per dag balletles.
Dat laatste viel haar zwaar: Lawrence zag het eigenlijk helemaal niet zitten om te leren balletdansen.
Partnerbijdrage
In een nieuwe aflevering van Kasteel Gekocht, Wat Nu? gaan de zes stellen verder met hun Franse avontuur, waarbij dromen en tegenslagen hand in hand gaan. Het wordt opnieuw duidelijk hoeveel er komt kijken bij het kopen van een kasteel.
Linda de Mol presenteert nieuwe quizshow Postcode Loterij In de Ring
08:34RTL verplaatst B&B Vol Liefde: De Aftrap
08:00Carlo Boszhard haalt herinneringen op aan Viola Holt: 'Het gemak waarmee zij schakelde, was meesterlijk'
07:58Opsporing Verzocht verhuist naar de maandagavond
07:53De TV van gisteren: Laatste aflevering Chateau Meiland scoort prima kijkcijfers