TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Kim (Maggie Grace) is met een vriendin op vakantie in Europa. In Frankrijk valt het tweetal in handen van een bende Albanese mensensmokkelaars.
Misschien hadden de Oost-Europese snoodaards beter een ander Amerikaans meisje kunnen ontvoeren. Waarom? Kim is de dochter van voormalig CIA-agent Bryan Mills (Liam Neeson). En Mills heeft, zoals hij het zelf zo mooi zegt, precies de talenten die nodig zijn om de bende aan te pakken.Dat is dan ook wat Bryan in de actieknaller Taken gaat doen: hij gaat naar Europa om zijn dochter en haar vriendin te bevrijden.
Daarmee neemt de ervaren rouwdouwer geen genoegen. Bryan zal niet rusten voordat hij de hele Albanese boevenbende heeft opgerold.
De makers van Taken wilden eerst dat Jeff Bridges de hoofdrol zou gaan spelen. Toen hij zich terugtrok, kwamen ze bij Liam Neeson uit. Neeson dacht dat de film zou floppen, maar hij nam de rol toch aan. Zo kon hij vier maanden lang in Parijs werken en karate leren. Ook vond hij het een uitdaging om een keer in een actiefilm te spelen.
Taken werd een groot succes. Zo groeide Neeson op latere leeftijd (hij was al 56) ineens uit tot een echte actieheld.
Twee absolute toppers staan vandaag op het programma in de achtste finales van het WK voetbal. Brazilië neemt het op tegen Noorwegen, terwijl gastland Mexico later in de nacht de strijd aangaat met Engeland.
Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
13:17Raymond Mens laat Hugo Borst keuren in Amerikaanse gaybar
12:05Arnout Hauben kondigt vervolg op tv-hit Dwars door de lage landen aan
11:40Stars on stage-winst Sosha Duysker lekte vroegtijdig uit door Disney-reclame