TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de vijfde eeuw na Christus staat het Romeinse rijk op instorten. Barbaren hakken het ooit zo machtige rijk aan alle kanten in de pan.
Om te voorkomen dat het Romeinse Rijk definitief uiteen valt, moet de twaalfjarige troonopvolger Romulus Augustus (Thomas Brodie-Sangster) Rome verlaten.
Samen met zijn mentor Ambrosinus (Ben Kingsley), de generaal Aurelius (Colin Firth) en de Oosterse krijger Mira (Aishwarya Rai) zet de jonge Romulus koers naar Britannia.
Onderweg moeten ze uit handen van de wrede Gotenleider Wulfila (Kevin McKidd) zien te blijven. Of dat lukt? Je ziet het in The Last Legion.
Voor zijn rol in The Last Legion moest Colin Firth zich in een legionairsuniform hijsen en dat baarde hem zorgen. "Het is niet gemakkelijk om er sexy uit te zien in een rokje. Russell Crowe kreeg het in Gladiator voor elkaar, maar voor je het weet zie je eruit als een idioot."
De opnames van The Last Legion leken soms wel een familiereünie. Regisseur Doug Lefler gaf de ouders en het kleine zusje van Thomas Brodie-Sangster allemaal een piepklein rolletje in de film.
In een flashbackscène is Ben Kingsleys zoon Ferdinand te zien als de jonge Ambrosinus.
Terugkijken: Roxeanne Hazes zingt Lichtjes Branden in The Passion
09:04Vuurwerk achter de schermen bij The Voice van Vlaanderen: bonje tussen Joost Klein en Koen Wauters
08:22De TV van gisteren: 'Een van de beste The Passion-edities in jaren' en bloedstollend spannend slot van de verraders
06:00A Beautiful Mess met Carice van Houten stream je nu bij NPO Start
22:03Zo loopt De Verraders 2026 af