TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Stephen Hawking is een van de invloedrijkste wetenschappers van de laatste decennia. Zijn theorieën bieden belangrijke inzichten in het ontstaan van het heelal. In boeken als A brief history of time maakt hij die ingewikkelde materie toegankelijk voor het grote publiek.
De biopic The Theory of Everything vertelt het levensverhaal van de aan zijn rolstoel gekluisterde astrofysicus. Het verhaal is gebaseerd op de autobiografie van Hawkings ex-vrouw Jane.
Stephen Hawking (Eddie Redmayne) studeert in 1962 af aan de universiteit van Oxford. Hij maakt de overstap naar Cambridge en gaat daar onderzoek doen. Daar leert hij ook Jane Wilde (Felicity Jones) kennen.
Ze worden verliefd, maar tegelijkertijd merkt Hawking dat hij fysiek steeds onhandiger wordt. In 1963 wordt bij hem de ziekte ALS vastgesteld. Artsen geven hem nog twee jaar.
Daar laat Hawking zich niet door tegenhouden: Jane en hij trouwen en hij besluit zo lang mogelijk door te werken.
The Theory of Everything is vooral bijzonder vanwege de fenomenale Eddie Redmayne. Hij speelt Hawking vol overtuiging in alle stadia van zijn ziekte en kreeg terecht een Oscar voor zijn rol.
En daar bleef het niet bij, de acteur won nog een karrenvracht aan filmprijzen.
Daarnaast hield hij ook iets minder prettigs aan de film over: rugklachten. Redmayne ging zo ver in het nadoen van Hawkings houding in zijn rolstoel dat hij er zijn ruggengraat mee beschadigde.
VI komt met keiharde analyse vertrek Renze bij RTL tonight
06:47Vanavond op TV: Wie is de Mol? 25 jaar, Oh, wat een jaar!, The Simpsons Movie
22:08Dit zijn de afvallers van de tweede aflevering van The Masked Singer 2025
18:56Renze Klamer vertrekt per direct als presentator bij RTL Tonight
15:17Nasrdin Dchar onthult nieuwe details over Videoland-crimeserie Narcostad