TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
In de jaren 90 maakte Luc Besson in een korte tijd drie cultfilms achter elkaar. In 1990 regisseerde hij Nikita. Vier jaar later volgde Léon. In 1997 maakte hij een megaklapper met sciencefictionavontuur The Fifth Element.
Besson heeft het succes uit die periode nooit weten te evenaren maar hij kan bij producenten nog steeds een potje breken. Niet voor niet wist hij 170 miljoen dollar los te peuteren om Valerian and the City of a Thousand Planets te maken.
Dat het wat mocht kosten is aan de film af te zien: alles ziet er prachtig uit en het ene special effect is nog overdonderender dan het andere.
En dan is er ook nog het knotsgekke verhaal. Stripboekverfilming Valerian gaat over twee intergalactische agenten – Dane DeHaan als titelheld Valerian en fotomodel Cara Delevingne als Laureline – die samen het universum veilig moeten zien te houden.
In opdracht van de minister van Defensie (jazzmuzikant Herbie Hancock) gaan ze naar de intergalactische metropool Alpha. Daar stuiten ze op een hoop duistere zaakjes.
Wie goed oplet ziet in Valerian and the City of a Thousand Planets een hoop bekende gezichten in kleine rolletjes. Clive Owen heeft een rolletje als commandant en Ethan Hawke speelt een soort ruimtepooier.
Onze eigen Rutger Hauer speelt de president van de wereld. Maar de beroemdste van allemaal is toch wel Rihanna. De zangeres speelt een alien die continu van gedaante verandert.
Het enorme budget en al die bekende namen mochten niet baten: Valerian verdween al snel uit de bioscopen. Zonde!
Mercedes dropt bom over andere man, Salar reageert: 'Toen ik nog in de loods zat…'
09:03De TV van gisteren: Kijkers zien vier medailles voor Nederland op EK Atletiek
06:47Vanavond op TV: Zomergasten, Los het op!, Dinner for Schmucks
09:29Hugo Kennis en Caroline Tensen worstelen met gewicht tijdens opnames Thuis aan tafel
09:25Bondgenoten-stelletje Diederik en Anouk bevestigen relatie: ‘Connectie te sterk om te negeren’